Від Миколи Львовича медійники дізналися, що муніципальна поліція забезпечує дотримання Правил благоустрою в місті. У поле її зору потрапляють стихійні сміттєзвалища, несанкціоноване перериття вулиць, паркування автотранспорту в зелених зонах, порушення тиші у вечірні години, випадки пошкодження комунального майна, незаконне захоплення землі — одним словом, усе, що пов’язане з порядком та чистотою в місті. Нині так званим комунальним порядком переймаються 10 муніципальних полісменів. Попередньо вони пройшли конкурсний відбір, при якому до уваги бралися не лише їхній фізичний стан, а й інтелектуальні здібності. Усі мають вищу освіту, переважно юридичну. Матеріальне забезпечення „муніципальників” пристойне, проте і вимоги до них жорсткі. Наразі фінансуються з міського бюджету, з часом же мають перейти на самофінансування. На часі придбання для служби автомобіля, а поки для виїзду на місця реагування використовують власний транспорт. Щодо озброєння: в майбутньому планують усіх забезпечити пістолетами з ґумовими набоями.
Робота поліції організована таким чином, що кожен із секторів, на які поділене місто, „відпрацьовує” закріплений за ним інспектор. Саме він виявляє порушення порядку і до тих, хто їх спричинив, вживає заходів. Зокрема рекомендує приписом у певний термін ліквідувати порушення. У разі нереагування складає протокол і передає його на розгляд адмінкомісії при міськвиконкомі, яку очолює перший заступник міського голови Володимир Бобков. І вже ця комісія приймає рішення про накладення штрафу на порушника.
На сьогодні співробітники муніципальної поліції склали понад 50 протоколів і більше 100 приписів. „Половину приписів виконано, в частини термін виконання ще не сплив, тож про них говоритимемо наступного місяця, — каже Микола Дем’янчук. — До речі, хочемо зініціювати, аби до складу адмінкомісії увійшов і наш представник, щоб мати реальну картину нашої дієвості”.
Що ж до найпоширеніших порушень, то це, за словами керівника, насамперед складування будівельного сміття в невстановлених місцях. Городяни активно зводять будинки, магазини, а сміття нагромаджують на газонах і тротуарах. На зауваження й вимоги „муніципальників” городяни реагують здебільшого позитивно. Звісно, хтось відмовляється визнавати, що є „власником” сміття. Проте коли інспектори намагаються вивезти „нічийні” будматеріали, що поряд, власник одразу з’являється. Бувають і погрози, обіцянки звернутися по допомогу до впливових людей. „І дзвінки були, але, запевняю вас, вони на нас не діють”.
Працівники інспекції наводять лад із тими, хто самовільно збільшив власні ділянки через захоплення земель. Виявляють і винуватців розриттів вулиць, які у 99 % випадків є самовільними. Торгівля з тротуарів — іще один бич. Найпроблемнішим у цьому плані є ринок біля „Білочки”. З цим явищем борються разом із працівниками патрульно-постової служби, як і з паркуванням транспорту в зелених зонах. І знову ж таки зазначає Микола Львович, „на нас реагують. Якщо так і далі працюватимемо, то за рік-два елементарний порядок у місті наведемо”.
28 травня 2007р.
Теги: