Книга починається із короткого вступу, в якому влучно викладено мету видання і цінність флористичних досліджень на сучасному етапі розвитку людської цивілізації.
У першому розділі видання подано короткий нарис історії ботанічних досліджень на території НПП “Синевир”, а вже у другому — нарис природних умов цієї природно-заповідної території. Тут наведені вичерпні дані про рельєф, геоморфологію і геологічну будову, клімат, ґрунти тощо.
У третьому розділі подано загальну характеристику природного рослинного покриву НПП “Синевир”, передусім судинних рослин, яких тут нараховується 891 вид. Наступний розділ про флору парку для ботаніків є найбільш цікавим, оскільки саме тут подано аналітичні дані, описано сучасний стан популяцій модельних видів рідкісних рослин НПП “Синевир” тощо.
Автори монографії приділили увагу й розгляду адвентивної флори та розповіли про антропогенний вплив і природоохоронну діяльність парку. Вони також поділилися баченням перспектив розвитку природно-заповідного фонду й пропозиціями з охорони рослинного покриву НПП “Синевир”.
Наукове видання доречно доповнили 32 кольорові фотографії, які підтверджують те, що рослинний світ парку прекрасний і різноманітний, водночас вразливий, а отже, потребує охорони та бережливого ставлення.
Юрій Бабічин, mizgir.com.ua