"Тяжко говорити про феномен українського лицаря. Адже XV століття було дуже різним – і русини, і з Німеччини були представники на Західній Україні, і вірмени, котрі більше представляли торгівлю", – розповів верховний госпітальєр лицарського ордену Паладинів (Львів) Максим Бондаренко.
Обладунки важать майже 20 кілограмів. Їх одягають двоє помічників лицаря. Сам бій триває всього півтори хвилини.
"У цьому бою рахували попадання по шолому, по мечу і по щиту. Втома відчувається після бою. Під час бою, це не відчувається взагалі через те, що адреналін", – каже учасник ордену Паладинів (Львів) Микола Данько.
Лицарі своїми вміннями підкорювали серце дами. Катерина вже 6 років захоплюється історією. Сьогодні вона в одежі звичайної німкені кінця XV століття. Одяг шиється власноруч.
XV По будь-якій деталі одягу можна було зрозуміти, хто перед тобою, з якого соціального статусу. Навіть рюшечки на головному уборі - це все регламентовано. Багата жінка могла собі дозволити довгу сукню, яка волочиться по землі, брудниться, жінка, яка працює на полі, в селянстві, вона дозволити собі такого звичайно не могла XV, - ділиться член клубу історичної реконструкції "Вольфеншлос" Катерина.
Масштабніший лицарський турнір у Чинадієвському замку відбудеться у травні. Сюди планують з'їхатись представники усіх українських клубів реконструкції старовини.