Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 січня 1946 року у складі Української РСР було створено Закарпатську область із центром у місті Ужгороді. Вона зайняла південно-західні схили північної частини Східних Карпат та частину Середньодунайської низовини по ріці Тисі та її притоках.
Межує з Польщею і Львівською областю – на півночі, на сході – з Івано-Франківською областю, на півдні – з Румунією, на заході – з Угорщиною і Словаччиною.
Монумент Слави в місті Хусті Закарпатської області. Фото Л. Ковгана. 1974 рік |
Закарпатська область охоплює 13 адміністративно-територіальних одиниць, із яких: 4 міста обласного підпорядкування (Ужгород, Мукачево, Хуст, Берегово), 13 районів, 7 міст, 20 селищ міського типу і 579 сільських населених пунктів.
Складну багатовікову історію краю "прочитують" археологічні розкопки. Упродовж останніх 40 років тут було знайдено понад 100 поселень людей палеоліту.
На території області розташовано безліч історичних архітектурних пам'яток, що приваблюють туристів. Закарпаття багате на корисні копалини: буре вугілля, ртуть, алуніти, поліметалічні руди, великі запаси кам'яної солі. Промислове значення мають родовища туфів і доломіту. Славиться область великою різноманітністю мінеральних джерел – соляних, сірчаних, йодистих, залізистих, вуглекислих.
УКРІНФОРМ
Антон 2012-01-20 / 17:37:13
Якщо прибрати риторику, то автономію край отримав у жовтні 1938 року, коли Чехословаччина накрилась мідним капелюхом, -- а не "на початку минулого століття". Та й угорські війська загарбали край протягом трьох діб, а не "того ж року" -- ще б написали "у тому ж столітті".
HolyGlorius 2012-01-20 / 08:49:58
Нафіга копіпастите явно застарілу інформацію?