Закарпаття: Ефірна «цифра» – все по плану

2011-й рік увійде в історію телевізійного Закарпаття як рік інтенсивного розвитку нового способу розповсюдження телевізійних програм. Так само, як у далекі 60-ті, ефірне телебачення, тільки цього разу цифрове, прийшло до нас із Заходу.

Закарпаття: Ефірна «цифра»  – все по плану

Першими в нашій області запрацювали словацькі та угорські цифрові телевізійні канали. Але протягом року ситуація швидко змінювалася і сталося те, у що раніше просто не вірилося. В Україні, в тому числі і в  Закарпатській області, у стислі строки розбудовано мережу ефірних цифрових телевізійних передавачів. Вони встановлені в Ужгороді, Мукачеві, Хусті, Сваляві, Великому Березному, Рахові.

З листопада минулого року в краї почалося спочатку тестове, а згодом повноцінне мовлення каналів, що виграли конкурс на право цифрового мовлення.  Сьогодні в краї власники цифрових телевізорів формату DVB –T2 (або приставок до старих телевізорів – сет-топ-боксів цього формату) мають змогу дивитися з гарантованою якістю 28 телеканалів: Мега, Ентер-Музика, Star TV, Погода ТБ, Хокей (тест), НЛО-ТБ (тест), Real Estate, Голдберри (тест), Інтер, ТРК Україна, 1+1, НТН, К-1, Перший Національний, ICTV, Ентер-Фільм, MTV-Україна, Тоніс, СТБ, ТЕТ, К-2, Новий Канал, М-1, 5 канал, Кіноточка (тест), Банк ТБ (тест),  Вінтаж (тест), Ескулап ТБ.

З 1 січня вийшла в ефірну цифру і Закарпатська обласна держтелерадіокомпанія (Тиса-1). З місцевих телемовників очікується поява в цьому ж цифровому мультиплексі (пакеті каналів) телестудії, яку ужгородці знають як «21-й канал», а також мукачівської «М-студіо».

Таким чином, українське телебачення успішно готується до скорого відключення по всій Європі старих телевізійних передавачів, яке має відбутися не пізніше 2015-го року.

Ці заходи дозволять збільшити кількість ефірних телевізійних каналів, що обмежується законами фізики і в старому варіанті була майже в 10 разів меншою. Суттєво підвищується якість зображення. З’являються додаткові сервісні послуги, наприклад, телегід.

Що ж на практиці станеться з переглядом телепрограм за умов повного переходу на ефірну «цифру»? Для різних регіонів країни прогнози відрізняються. Наймовірніше, що новими можливостями примусово, через припинення існуючого зараз звичайного ефірного телемовлення, будуть користуватися малозабезпечені родини. Їх затрати обмежаться одноразово витраченою на сет-топ-бокс сумою від 300 до 600 гривень. Натомість далі вони зможуть безкоштовно дивитися певну кількість каналів. Уряд також планує частину цих пристроїв надати бідним безкоштовно. Ті ж, кому дозволяють кошти, частково перейдуть на кабельне обслуговування в населених пунктах з розвинутою інфраструктурою. А наші гірські населенні пункти, і зараз не баловані ефірним прийомом, продовжать користуватися супутниковими системами. Схоже, що існуюча зараз кількість ефірних телеглядачів дещо зменшиться.
Які поради можна дати пересічним телеглядачам сьогодні? Наразі ще точаться суперечки щодо остаточних технічних параметрів цифрового ефірного прийому в Україні. Ті, хто рік тому наперед придбав прийомне обладнання формату DVB-T зараз можуть використовувати його лише для закордонних телеканалів. Україна вибрала новіший формат DVB-T2. Такі сет-топ-бокси вже з’явилися в спеціалізованих ужгородських магазинах. Вони дозволяють приймати обидва цифрові формати. Але незабаром може бути прийняте рішення про кодування цифрового телесигналу і ці приймачі стануть непотрібними. Крім того зараз вони не можуть приймати канали вищої якості зображення HD. Отже варто зачекати кілька місяців, поки ситуація не стане зрозумілою і лише потім визначатися з покупкою.

Але глядачів, схильних до новітніх гаджетів все це не зупиняє. Ужгородський дистрибютор перших приставок запевняє, що попитом вони вже користуються великим.

Олександр Герешко, заступник генерального директора Закарпатської ОДТР, для Закарпаття онлайн

04 січня 2012р.

Теги: цифровий, ефір, телебачення, телевізійний

Коментарі

Словянин 14.01.2012 / 17:55:50
За великим рахунком, питання не в технічних нюансах, а в тому, хто формуватиме ідеологію глядачів.

мутіко 06.01.2012 / 20:00:12
почекайте трохи друзі поки конокради не зроблять деребан)таких ресіверів поки що нема передавачі просто гріють повітря в тому числі наше закарпатське!!а ціна такому ефірному приймачу дуже завишена тому раджу всім почекати зо пів року.

гуцул 05.01.2012 / 20:35:48
А взагалі ця проблема досить детально описано тут www.hdtv-ukraine.com/2011/10/dvb-t2-catastrophe.html
Наперед прошу вибачення в АДМІНА за ссилку для "просвітлення громадськості по суті питання.




корист

Телеман 05.01.2012 / 20:33:21
Севлюшу. Обыкновенная "тарелка" + телеканалы цифрового телевидения ВИАСАТ. Качество - супер! Видел у знакомых дома. Очень классная картинка на телеэкране. А то наш народ покупает дорогущие телевизоры с 40 дюймовыми экранами, а смотрит в большинстве своем на этих чудесных экранах жуткую "мыльную" аналоговую картинку. А потом и удивляются - за что деньги плачены...

гуцул 05.01.2012 / 20:25:46
"Цифрове ТБ у Закарпатті є ,але приймати його не рекомендовано",щоб не "лоханутись" з тюнером(сет-топ-бокс).Таке випливає резюме. Причина банальна - влада,в силу своєї дебільності ще не визначилась,яким способом урвати свій куш.

Еуропа 05.01.2012 / 14:51:19
То хлопці обясняву ош сигнал ТВ ся буде передавати із старих вишок у Новому формвтови (Цифровому),а аби тот сигнал ваш ящик міх йимити та треба буде купити цифровий СЕТОБОКС який йимать тот новий сигнал котрий ся буде пускати через старі вишки!А Тих ко має Кабельноє Чи Тарілку то ся не касать!Як будуть мати дяку най си куплять СЕТОБОКС (ті ко має іменно кабельноє бо они за нього платять) тай уже не будуть платити ,а будуть ся любовати цифровим ТВ без грош вообще!

севлюш 05.01.2012 / 12:27:52
що таке антена з ВІАСАТОМ?

Телеман 05.01.2012 / 11:07:31
А толку от этого перехода, если кабельное телевидение в Ужгороде только аналоговый сигнал транслирует. И не собирается в БЛИЖАЙШИЕ ГОДЫ (!!!!) переходить на цифровое вещание. Хотя цены на услугу постоянно растут. Уже с Нового года "Крам" дерет с абонентов по 35 грн. Еще чуток подумаю и прикуплю себе антену с ВИАСАТОМ.

вікуся 05.01.2012 / 00:05:37
Скоро дихати теж платним буде. Що, грошей за рекламу на ТВ мало?

Читич 04.01.2012 / 22:18:45
Тут під кодуванням мається на увазі те, що приймати цифровий сигнал зможуть тільки приймачі з особливим чіпом. А придбавщи такий далі платити не треба. Та не виключено, що частина каналів буде доступною тільки з платними картками.

бодя 04.01.2012 / 22:08:19
Хух, попустило! :-) Слава "умільцям"! :-) І смерть ужгородським фасадам, які скоро закриють сателітки. Наш народ платити не любить, тому краще купить тарілку, або купить оптом кабельне

Голос 04.01.2012 / 22:00:40
бодя користувачів супутникового ТБ це не стосується, супутникове ТБ і так давно цифрове.
І тиб платив як би не інтернет умільці, а цифрові регіональні ретранслятори ніхто взломувати не буде, невигідно

Голос 04.01.2012 / 21:56:42
Зрозуміло що глядачі ефірного ТВ потрапили в пастку, телебачення стане платним, хоча й так дорого платить за постійний цілодобовий перегляд реклами, яка нікуди не дінеться з ефіру цих каналів, але доведеться ще й платити за перегляд горілчаних напоїв та ліків в цифровому форматі.
На мою думку, якщо відбудеться кодування, і доведеться сплачувати за послуги транслювання, то в першу чергу, канали які хотять існувати в даному етері повині бути позбавлені рекламного права, або створений безкоштовний теле простір для подальшого звичного транслюваня тих каналів які не бажають відмовитись від реклами, інший варіант оплата трансляції за всі канали ляже на плечі тих каналів які продовжують трансляцію реклами.

бодя 04.01.2012 / 21:42:40
А тепер, будь ласка, поясніть хтось людською мовою для "чайника": я дивлюся ТБ через "тарілку" з тюнером. В мене щось може змінитися? І коли?

НОВИНИ: Соціо

16:14
/ 1
З російського полону повернулися двоє військових із Закарпаття Фото новина
12:26
На Закарпатті вже з п’ятниці очікують до +35°C
11:21
У Барвінку знову сталося займання на сміттєзвалищі Фото новина
10:02
/ 1
У Виноградові попрощаються із полеглим на війні Героєм Ігорем Коростенським Фото новина
18:10
/ 2
Жителів Ужгорода закликають провести в останню дорогу захисника Сергія Михайленка Фото новина
17:05
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 39-річним захисником Валерієм Мадяром Фото новина
15:46
/ 1
У Мукачеві відзначили 100-річчя інтронізації чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Фото новина
12:01
В Ужгороді виділили понад мільйон гривень на підтримку родин загиблих Захисників та ветерана Фото новина
08:57
/ 4
У великих Лазах на Ужгородщині попрощаються із захисником Мироном Лакатошем Фото новина
14:24
/ 6
В Ужгороді вдвічі підвищили тарифи на воду для населення
13:11
/ 3
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Валерієм Мадяром Фото новина
11:11
Закарпаття закріпилося в ТОП-5 туристичних регіонів України Фото новина
10:03
/ 2
Підтверджено загибель зниклого безвісти воїна з Білок Ігоря Скогорева Фото новина
08:56
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали водія з 2,33‰ алкоголю в крові Фото новина
18:33
/ 3
На Закарпатті митники вилучили партію радарів для BMW вартістю близько 2 млн грн Фото новина
12:35
/ 2
Мукачівські криміналісти отримали сучасну мобільну лабораторію для розслідування злочинів Фото новина
10:33
На Закарпатті викрили порушення у роботі водія міжнародного автобуса Фото новина
10:20
На кордоні зі Словаччиною тимчасово сповільнять пропуск пішоходів через пункт «Малі Селменці»
09:26
На Закарпатті стартує конкурс «Туристичний сувенір Закарпаття – 2026» Фото новина
09:03
/ 1
На схилах Чорногори зацвіла рідкісна наскельниця лежача Фото новина
18:12
/ 3
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні прикордонником Ігорем Томіленком Фото новина
16:16
На Рахівщині рятувальники допомогли туристу, який травмувався під час сходження на Близницю Фото новина
12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
» Всі новини