Про здобутки “Просвіти” виступив голова крайового товариства, доктор історичних наук Павло Федака, який відзачив визначну роль історичної “Просвіти” у національному усвідомленні закарпатських українців та утворенні незалежної України.
Власні поезії донесли до присутніх просвітянки Ірина Гармасій та Олена Пекар.
На завершення вечора хор “Просвіти” під керівництвом Мар’яни Янчар виконав твори новорічно-різдв’яного циклу колядки та щедрівки.
просвітянин 2012-01-01 / 12:56:19
У червні 2011 року співробітники музею архітектури в Пирогово козацькі «г. енерал» каленяк разом з «п. олковніком» едуардом корольовим зібрали на музеї одинадцять новонароджених щенят та вивезли їх у невідомому напрямку...
Гицель (-целя і –цля), ч. Людина, що виловлює собак. || Уживається як лайливе слово// Академічний тлумачний словник української мови (1970—1980).
— Спіймали Чорного [собаку]..— Пропав. От чортові гицелі! — вилаявся [Матрос] І плюнув просто перед себе, ніби в вічі тим гицелям (Іван Микитенко, II, 1957, 263).
У червні 2011 року співробітники Національного музею народної архітектури та побуту України (музей Пирогово) козацькі «г. енерал» каленяк разом з «п. олковніком» едуардом корольовим зібрали на музеї одинадцять новонароджених щенят та вивезли їх у невідомому напрямку. На настирні запитання працівників музею, куди вони поділи щенят, г. повідомив, що здав їх у притулок. У притулку відповіли, що жодних щенят їм не здавали. Потім г. і п. повідомили ще кілька версій, але усі вони виявились брехливими. Ми робимо припущення, що малюків віталік та едік потопили…
Ще восени 2009 року на посаду директора музею в Пирогові був призначений Федака Павло Михайлович. Постать з дещо дивним баченням українського побуту в музеї архітектури та побуту. Простіше сказати, побут йому був абсолютно не потрібен – він просто відволікав. Та й архітектура не дуже потрібна – дещо закриває величну постать директора… За два роки побуту в музеї не стало. Архітектури теж стало значно менше – щось згоріло, щось погнило…
Але окрема мова – про домашніх і свійських тварин у музеї. Ще на перших нарадах, коли піднімалося питання про чотирьох коней - єдиних представників свійських тварин у закладі, директор був категоричним: коней списати та здати на м’ясо! Колектив спочатку сприймав ці дивні заяви як некомпетентність, або невдалий жарт, але невдовзі після нового 2010 року коні разом з лошатком таємниче зникли… Півроку потому дирекція грала в мовчанку та списувала корми на неіснуючих коней(!) Нарешті, майже через рік, коли вже приховувати пропажу коней не було можливості, були для порядку написані заяви в міліцію. Міліція для порядку відписалась, що порушувати кримінальну справу вона не буде… А де ж державне майно – чотири дорослих коника і лошатко? І навіщо директору так довго було потрібно було приховувати пропажу коней ТА СПИСУВАТИ НА НИХ КОРМ? Для того, щоб вони звикли до нових господарів, чи, може, щоб з них встигли виготовити ковбасу?
Залишились на музеї котики та собачки. Усі вони мають імена, свою територію, зустрічають працівників музею, які кожен день приносять їм клунки з їжею… Та намагаються відпрацьовувати своє перебування на музеї – коти ловлять мишей та щурів, собаки вночі стережуть територію… Але тепер, покінчивши з кіньми, Федака взявся за собак та котів – просто Шаріков якийсь! Неоціненну допомогу в цьому йому надають отамани Всеукраїнського козацького війська ВКВ – віталій каленяк та анатолій собора, які з недавніх пір прилаштувались на роботу в музеї.
Вже наприкінці 2011 року директор видає низку розпоряджень по боротьбі з братами нашими меншими, де ставиться задача очистити територію музею від чотириногої живності, щоб нічого не заважало директору почувати себе хазяїном території та царем природи. Заступник директора – г.енерал-отаман анатолій собора. В планах, які він озвучив, є відловлювання та вивезення цуциків далеко за межі музею та міста, щоб вони спробували адаптуватися у дикій природі. Креативні ідеї козачества знаходять безумовну підтримку директора музею. Хотілось би, щоб хтось адекватніший дав оцінку їхнім діям – адже жорстоке поводження з тваринами мало не стало причиною відмови нам у проведенні Євро-2012!
P.S. У висновках міжнародних експертів з музейної справи, який був наданий фондом «Розвиток України» Ріната Ахметова, було сказано, що невід’ємною частиною українського побуту є свійські тварини – корови, коні, вівці, воли… Мабуть, директор та його «вірні» ще не дочитали до цієї сторінки
KK 2011-12-26 / 14:43:46
Ґратулюю всім і бажаю велику удачу у будущого життя славної організації!