Поки мами разом із татами вирішуватимуть питання, кому довірити своє чадо на канікули, гарячу пору переживатимуть й ті, хто щороку забезпечують дитячий відпочинок. Наразі йде підготовка відповідних документів. Потім майже все — від харчування, до організації дозвілля — ляже на плечі педагогів-вожатих денних і стаціонарних таборів області.
Про перспективи оздоровлення дітей краю і підготовку до першої зміни розпитували Володимира ФЛЕНЬКА, начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.
В області планується відкрити 477 таборів з денним перебуванням, тобто такі, що діятимуть при загальноосвітніх школах. У таких таборах мають оздоровити понад 80 тисяч школярів. Проте кількість дітей й закладів відпочинку може зрости. Судіть самі. «Торік було оздоровлено 92 тисячі 107 дітей. Наприкінці весни минулого року планувалося відкрити 421 табір, проте влітку працювало 456», — наголошує Володимир Фленько. І пояснює, чому не при всіх школах можна відкрити табори. Передусім в школі повинна працювати їдальня. Проте цього замало, якщо немає необхідних дозволів від санепідемстанції, пожежної охорони та інших контролюючих служб.
Зазвичай проблем із підготовкою необхідних документів не виникає. Але торік був випадок, коли один з таборів Іршавщини працював без спеціальних дозволів. Перша ж перевірка виявила це, але необхідні документи працівники іршавського закладу оздоровлення і відпочинку отримали, тож усе владналося. Нині ті, хто подав заявки на відкриття таборів, готові вже 1 червня прийняти спраглих до відпочинку й веселощів учнів. 18 днів — саме стільки триватиме зміна в денному і 21 – в стаціонарному дитячих закладах оздоровлення і відпочинку. За словами методиста обласного методичного центру при управлінні освіти та науки облдержадміністрації Віри Євич, вожаті розробляють програму перебування дітей — екскурсії, конкурси, змагання, гуртки за інтересами. Словом, весело буде не тільки малечі, а й підліткам. Не сумуватимуть влітку і студенти-педагоги, що часто працюють вожатими.
— Планується оздоровити учнів перших-восьмих класів, десятикласників (дев’ятикласники і учні одинадцятих класів складатимуть випускні іспити), а також дітей-сиріт, чорнобильців, дітей, позбавлених батьківського піклування, із малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей загиблих військових, міліціонерів тощо. Цього року в обласному бюджеті на їхнє оздоровлення закладено 675 тисяч гривень. 535 дітей буде оздоровлено за кошти обласного бюджету в одному зі стаціонарних таборів краю. Це вихованці підвідомчих установ — шкіл-інтернатів, а також позашкільних закладів — центр туризму, екологи, — запевняє начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Фленько.
А ось Перечинська, Чинадієвська, Часлівська школи-інтернати налагодили зв’язки за межами країни. Уже кілька років поспіль оздоровлюють своїх підопічних за кордоном. Із Перечинської школи-інтернату цього року 50 дітей побувають в Голландії. 28 вихованців Чинадієвської школи-інтернату відпочиватимуть в Італії, ще тринадцятеро — у Франції.
Виноградівський дитячий будинок, Домбоцька школа-інтернат щороку оздоровлюють підопічних на Азовському морі.
За сприяння облдержадміністрації торік 200 переможців олімпіад та різних конкурсів із Хустщини відпочивали в Одесі.
Загалом же, в Закарпатті живе 164 тисячі 970 дітей віком від 6 до 16, половина з яких буде оздоровлена за рахунок соцстраху.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 травня 2007р.
Теги: