– Команда збереться 12 січня, у готелі «Янтар», який слугуватиме своєрідною базою для «Говерли», – почав розмову Іван Тіборович. – На початку всі гравці пройдуть медогляд, а потім, власне, і розпочнуться підготовчі збори, які поділені на два цикли. Перший з них пройде у с. Сторожниця, а далі гравці та тренерський склад передислокуються у с. Кам’яниця (19 км. від Ужгорода) до готелю «Камелот», де є єдине поки в області поле з штучним покриттям. Під завісу підготовчого періоду, 30 січня запланований перший контрольний поєдинок з командою «Земплін» (Міхаловце, Словаччина). Після так званого втягуючого циклу підготовки, з 8 по 22 лютого другий тренувальний збір команда проведе у Туреччині. На цьому етапі, окрім планомірної підготовки заплановані кілька спарингів.
З 22 по 25 лютого гравці повертаються на Батьківщину до родин, а з 25 лютого по 10 березня в Туреччині пройде третій заключний етап підготовки. Ці збори будуть насичені спарингами в переважній більшості з командами російського чемпіонату та країн Балканського півострова. 10 березня гравці повернуться в Ужгород, де вже планомірно готуватимуться до домашнього матчу 22-го туру з вінницькою «Нивою», який зіграємо 24 березня.
– Яка ситуація з стадіоном. Чи передано ужгородський «Авангард» на баланс клубу?
– Наша спільна робота з Почесним президентом клубу Іван Шуфричом не була марна, і вже нині бачимо її результат. На найближчій сесії міської ради, на порядку денному буде вирішуватися питання про передачу на умовах довгострокової оренди «Говерлі-Закарпаття» стадіону «Авангард». Це ж саме зробить і обласна влада, сесія якої прийматиме рішення щодо передачі своєї частки в оренду клубу. Адже всім відомо, що досі фінансування КП «Стадіон «Авангард» з бюджету міста було мізерним і призвело до того, що нині вся його інфраструктура ледь не в аварійному стані. Окрім поля, яке єдине залишається в хорошому стані, все інше потребує нагальних капіталовкладень. В досить короткий термін нам потрібно привести тут все до ладу у відповідності до вимог української Прем’єр-ліги та стандартів ФФУ та УЄФА.
– Тепер про наше суддівство. Чи не в кожному турі чемпіонатів усіх ліг виникають скандали пов’язані з упередженими діями "людей в чорному". Навіть куратор П.Колліна суттєво не вплинув на арбітраж матчів у Прем’єр-лізі, не те, що у нижчих лігах. На вашу думку, що потрібно робити, щоб змінити ситуацію на краще?
– Лише в останніх матчах дії арбітрів призвели до публічних критичних висловлювань президентів столичних «Арсенала», «Оболоні», тренерів «Дніпра» та «Волині». Ми теж піднімали питання суддівства після матчу в Севастополі, але якихось каральних заходів вжитих проти рефері цього поєдинку не побачили. На жаль, нині впроваджена досить незрозуміла система подання скарг клубами на дії арбітрів. Cпочатку відеозапис гри мають проглянути у ПФЛ чи УПЛ, а вже потім його направляють в комітет арбітрів ФФУ. Але чомусь більшість звернень клубів так і не доходять до відповідної інстанції. Мені цікаво – хто ж дає оцінку діям арбітрів у стінах ПФЛ чи УПЛ і вирішує направляти відеоматеріал в комітет арбітрів чи ні? Адже для аналізу дій рефері чи асистента арбітра потрібні певні знання. При всій повазі до фахівців з цих установ давати об’єктивну оцінку таким речам мають лише досвідчені колишні арбітри, а не функціонери та менеджери, які мають вирішувати зовсім інші питання. Гадаю, що систему звернень необхідно спростити і дозволити клубам напряму відсилати відеоматеріали в комітет арбітрів ФФУ з метою швидкого реагування і прийняття рішень стосовно дій арбітрів під час футбольних матчів. Це не лише моя думка, а думка більшості представників професійних футбольних клубів України, з якими неодноразово обговорював ці питання.