Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Закарпатської обласної організації УНП.
В офіційному зверненні до депутатів, партійці чітко зазначили, що з великою пошаною ставляться до угорської культури та угорської мови, але натомість воліють, аби ставлення до єдиної державної мови на Україні теж було шанобливим. "Конституція України підтверджує статус української мови як державної. Саме державна мова є ключовим інструментом не лише консолідації, а й забезпечення політичної єдності суспільства і зміцнення української державності. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності необхідно плекати повагу, любов та шану до української мови", - зазначається у зверненні.
За словами представників обласної організації, вони жодним чином не прагнули виразити відсутність шани до найбільшої національної меншини Закарпаття, і тим паче до угорської мови. "Ми, зважали на те, що спостерігались неодноразові факти непорозумінь, які подекуди виникали на сесіях Берегівської міської та районної ради, коли окремі депутати обговорюючи проект того чи іншого рішення, публічно в голос, на загал спілкувалися не українською мовою. Попри те, що їхній обов'язок – спілкуватись українською, як інструментом офіційного спілкування, вони використовують недержавну мову у публічній діяльності. Як аргументи для виправдання такої ситуації використовуються твердження, що, мовляв, так історично склалося", - коментує ситуацію Голова Берегівської районної організації УНП Михайло Бабидорич.
"Українська влада на всіх рівнях, повинна гарантувати державній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, аби її престиж у нашому суспільстві зростав, щоб вона міцніла й розвивалася разом з іншими мовами нашої багатонаціональної країни", - переконують у Закарпатській УНП.
У привітанні, також, наголошується, що "статус української мови як державної повністю відповідає державотворчій ролі української нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення і дала офіційну назву державі, та є однією з основ конституційного ладу в Україні".
Василь 2012-05-05 / 15:42:47
Дешева провокація Українських націоналістів!!!Ганьба УНП!!!!
Це я 2011-11-12 / 07:46:00
Дешевий піар. Значно дорощим був би, якщо забезпечили якісним словарем учнів угорських класів.
P. jegyző 2011-11-10 / 12:15:00
Пан Костенко немного отстал от жизни: имеется белее серьезный украинско-венгерский словарь, это словарь под редакцией Иштвана Удвари. Правда, пан Костенко "купує тільки українське".
Ember Zoltán 2011-11-10 / 08:49:00
Если приймут новый закон о языке, тогда по всей области во всех государственных учреждениях венгры могут наконец-то заговорить на своем родном языке, и всякие бланки тоже будут и на венгерском языке. В проекте записано: в том регионе (административной единице) где определенным языком пользуются больше чем децять процентов населений, этот язык становится региональным. За данными последнего преписа населений венгров в области приблизительно 12,5-13 процентов.
А за словари спасибо! Наконец-то Лизанець "сбыл" пару штук. Ему сейчас деньги очень нужны...
Європа 2011-11-10 / 07:23:00
Молодці угорські керівники! Спокійно прийняли „гінців” від Костенка та Габора. Відчуваєте де Європа, а де пахне совком?!!!
Що стосується „коли окремі депутати обговорюючи проект того чи іншого рішення, публічно в голос, на загал спілкувалися не українською мовою” – це їх законне, гарантоване зокрема законами та Конституцією нашої держави право. Тим паче, що мова йде про регіон, де більшість населення складають угорці!
Ще раз молодці берегівці, що не піддалися провокації!!!
свій 2011-11-09 / 21:50:00
Не чекав цього від УНП:)
русин 2011-11-09 / 21:30:00
МОЖЕ НАЙ НАМ ПОДАРЯТ РУСИНСЬКО-УКРАЙІНСЬКИЙ СЛОВАР.
михайло 2011-11-09 / 21:29:00
цікаво...
гуцул 2011-11-09 / 21:28:00
Добре зробили УНП. Нехай мадяри скажуть, що до них некоректно ставляться.
А державну мову треба знати