Сьогодні учасники "круглого столу" й обговорили особливості використання моделі патронажної служби для потреб особливих людей, підбили підсумки реалізації проекту та намітили перспективи.
З вітальним словом до учасників звернувся заступник голови облради Андрій Сербайло, який подякував організаторам цього заходу за запрошення та за безкорисливу роботу, яку вони проводять з надання послуг людям з вадами зору, що є найменш захищеними в нашому суспільстві. Звичайно, органи державної влади, органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції і можливостей намагаються підтримати таких людей, допомогти їм. Але цього в умовах сучасного соціально орієнтованого суспільства цього замало, – підкресли промовець.
Закарпатська обласна рада у 2007 році своїм рішенням затвердила Регіональну програму розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2011 року, якою було передбачено низку заходів удосконалення системи надання реабілітаційних послуг. Крім того, щороку облрада ухвалює програму підтримки діяльності громадських організацій області, що потребують соцзахисту, серед яких і громадські організації інвалідів. А по програмі "Турбота" передбачено конкретну фінансову підтримку таким організаціям, у т.ч. й "Дивосвіту". Зокрема, для створення її інформаційного Центру було виділено 10 тис. грн, який було офіційно відкрито 6 травня. Звісно, сума – невелика, однак на часі. Тим більше, що обласна влада й надалі підтримувати ініціативи та проекти громадських організацій, що спрямовані на потреби такої категорії людей. "Відрадно, – наголосив Андрій Андрійович, – що "Дивосвіт" шукає джерела фінансової підтримки, налагоджуючи співпрацю з різними благодійними фондами, у т.ч. й міжнародними". Та зазначив, що обговорення актуальних питань на сьогоднішньому засіданні послужить новим поштовхом у посиленні співпраці та взаємодії державних структур, органів місцевого самоврядування і громадських формувань щодо надання соціальних послуг різним категоріям інвалідів. Саме час уваги та поваги до неповносправної людини, чиє життя робить громаду добрішою, гуманнішою. Просто нормальним людським суспільством.
Представники інших регіонів поділились своїм досвідом роботи у сфері надання соціальних послуг людям з вадами зору та своїм бачення вирішення проблем, які доводиться долати.
У цілому учасники "круглого столу" добре оцінили досягнення ужгородського „Дивосвіту" в реалізації даного проекту, а також запропонували подальші шляхи його розвитку.
Наталія та Владислав Сатмарі, прес-служба Закарпатської облради