Українські отці греко-католицького вікаріату Румунії поінформували єпископа, що їм бракує священнослужителів і чимало мирян на Богослужіння ходять до православних та римо-католицьких храмів. Українці також озвучили свої думки щодо збереження ідентичності УГКЦ в Румунії та висловилися за тісніший зв'язок з Київською Церквою-Матір'ю на єрархічному та душпастирському рівні.
Єпископ-помічник Київської єпархії УГКЦ Йосиф (Мілян), враховуючи ситуацію, запропонував розвинути низку ініціатив: реалізувати проект для дітей та молоді під назвою "Відвідай Україну сакральну"; організувати семінари для місіонарів, які проводить УГКЦ; запровадити постійні зустрічі спеціалістів–богословів та реколектантів–духівників як з Румунії, так і з України; організовувати прощі до греко-католицьких чудотворних ікон, зокрема в Румунії;
Владика Йосиф запросив вірних УГКЦ Румунії взяти участь у посвяченні Патріаршого Собору у Києві у 2013 році, а виконуючий секретар Пасторально-місійного відділу УГКУ о. Василь Поточняк, який супроводжував єпископа у поїздці, на літню прощу до Зарваниці улітку наступного року.
Довідка:
УГКЦ Румунії налічує 13 парафій та 7 дочірніх спільнот, в яких душпастирюють 12 священиків. Деякі з отців навчалися в українських семінаріях та згодом здобували наукові ступені у Римі. Усі громади, окрім двох із території Банату, об'єднані у два греко-католицькі деканати: Буковинський та Мараморський (Закарпатський) на чолі з генеральним вікарієм о. Іваном Волощуком. Богослужіння проводяться в кількох повернутих храмах, а також збудованих каплицях і пристосованих приміщеннях.
УГКЦ