"Виборча система є стратегічним питанням, адже від цього залежить наскільки ефективно функціонуватиме парламент і взагалі існуватиме парламентаризм, як такий", - наголошують в обласній організації, порівнюючи мажоритарну складову з пропорційною, - "досвід проведення виборів до парламенту у 1998 і 2002 роках демонструє, що українцям слід остерігатися мажоритарної складової. Так, за підрахунками експерта, на виборах 1998 року 58% (більше 15 млн.) виборців віддали свої голоси за кандидатів, які не стали переможцями, і тим самим змарнували свої голоси. У 2002 році ситуація повторилася: змарновано 51% (близько 13 млн.) голосів виборців і лишень 36% віддали свої голоси за тих кандидатів, які здобули перемогу". "Тому, можна впевнено прогнозувати, що на виборах 2012 року не менше 50% виборців фактично не впливатимуть на результати виборів в одномандатних округах, а погоду робитимуть "мегабагаті" кандидати, підкуповуючи заздалегідь визначену цільову аудиторію", - кажуть в УНП.
"На Закарпатті, як зрештою по всій Україні не виключений й одноразовий підкуп виборців з умовою підтримки, як окремого списку так й окремого кандидата "мажоритарника"", - запевняють представники організації.
"Пропорційна система з відкритими регіональними списками містить в собі переваги і пропорційної, і мажоритарної системи, коли виборець віддає свій голос і за конкретну політичну ідеологію, і за конкретну людину, яка представляє цю ідеологію в області". "Таким чином, виборці отримають депутата, який зобов'язаний буде виконувати свої особисті передвиборчі обіцянки і до того ж, нестиме ще й політичну відповідальність перед політичною силою, яка його висунула", – підкреслює голова Закарпатської обласної організації УНП Іван Габор.
На його думку, прикро, що Україна – держава, в якій час повертається назад, і це особливо проглядається тоді, коли робиться усе аби сконцентрувати владу в єдиній домінуючій політичній групі.
Довідка:
Слід зазначити, що "законопроект, розроблений народними депутатами з УНП, на 100% відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії, яка вже оприлюднила свої офіційні висновки: "змішана виборча система не може ефективно працювати в Україні і, паралельно, спеціалісти з виборчого права порадили Україні іншу виборчу модель – регіональні списки, за якими, наприклад, обираються депутати до польського Сейму".
ВВ 2011-11-09 / 09:27:00
Повертаємося назад... до мішочка гречки, ковбаси з туалетного паперу, отруйної горілки
2011-11-07 / 18:02:00
А ПР не бачить. Януковичу весь цивілізований світ про це втирає. Швидше за все приймуть і ні на кого не зважатимуть це ж банда.