Віталій МАКСИМОВ.
Минулого тижня таку нараду проведено і на Рахівщині. На поважному зібранні були присутні голова райдержадміністрації Едуард Зелінський, заступник голови районної ради Петро Ференц, начальник райвідділу міліції Андрій Кравчук та начальник відділу дільничних інспекторів міліції ВГБ УМВС Олександр Іваниш. Криміногенна ситуація у районі досить стабільна, останнім часом спостерігається зменшення злочинності, у т.ч. й у громадських місцях, на вулицях населених пунктів. Є заслуга в цьому й місцевих “шерифів”. Адже через відсутність патрульно-постової служби основні функції з охорони правопорядку лягли на них. На профілактичному обліку сьогодні перебуває майже 600 жителів району. Це і 147 раніше судимих, 42 злісні п'яниці, 47 чоловік, які здійснюють насильство в сім'ї, 229 умовно засуджених, 22 психічно хворі, 19 осіб, які вживають наркотики, 26 неповнолітніх і т.д. І роботи з цією категорією вистачає. До того ж, на зону обслуговування одного "шерифа", а їх у районі 29, в середньому припадає понад 3 тисячі мешканців, хоча за нормами у сільській місцевості повинно бути 2,2 тисячі. Тільки протягом останніх двох років особовий склад відділення дільничних інспекторів оновлено майже на 70%. А молоді потрібно ще вчитися, удосконалювати професійні навички. Хоча більшість "шерифів" проживає на своїх дільницях обслуговування, та близько 10 з них доводиться доїжджати. Даються взнаки й соціальні негаразди.
Чимало горян у пошуках заробітків подаються за кордон чи за межі області, залишаючи дітей на стареньких дідусів і бабусь. Це відбивається на вихованні підлітків, які нерідко стають на хибну життєву стежину. Дехто з людей, зневірившись у власних силах, знайшов розраду у чарці. А це теж порушує спокій законослухняних людей. Територія району досить велика, а в "шерифів" тільки два службові автомобілі, що також негативно впливає на оперативність у роботі. Є труднощі й з пальним, хоча багато сільських голів розуміють ситуацію і йдуть назустріч правоохоронцям, виділяючи кошти або сприяючи у матеріально-технічному забезпеченні. А ось для наслідування у сприянні міліції щодо забезпечення правопорядку є позитивний приклад громадського формування "Крук" з Рахова.
Едуард Зелінський наголосив на необхідності поглиблення співпраці, адже від забезпечення правопорядку залежить авторитет влади та міліції. Андрій Кравчук зупинився на певних здобутках і взаєморозумінні: якщо два роки тому у семи населених пунктах "шерифи" не мали своїх службових кабінетів, то тепер таких залишилося тільки два. І є сподівання, що й там невдовзі їх обладнають.
На закінчення відбулася приємна церемонія: Андрій Кравчук вручив грамоти за активну співпрацю з ОВС. Зокрема, селищний голова В.Бичкова досвідчена Одарка Зеленко придбала комп'ютер для потреб дільничного, виділяє пальне для службового транспорту. Відзначено й голову с.В.Водяне Івана Сойму, який у випадку скоєння якогось злочину, незважаючи на пізню годину чи негоду, завжди поспішає у “гарячу точку” разом з міліціонерами. Відзначено й Івана Павлючка з Ч.Тиси, Василя Дімича з Квасів та Василя Николайчука з с.Ростоки.
"Відомості міліції"
12 травня 2007р.
Теги: