Фотографії та фрагменти інтерв'ю, які можна побачити на виставці, представляють погляд молодих людей на історію та сучасність кримськотатарського народу, на значимість прав людини і наслідки їх порушення.
Старшокласники з Бахчисараю, Вінниці, Сум, Перечина, Кременчука та Червонограду з 5 по 10 травня 2011 року вивчали історію кримських татар другої половини ХХ-початку ХХІ століття за 20 км від Бахчисараю, в поселенні Ходжа-Сала, біля підніжжя гори Мангуп. Серед них були старшокласники СЗШ І-ІІ ст.-ліцею №7 Катерина Цивалюк, Анастасія Колтунова, Аліса Єзерська та студентка інститутуту філології й журналістики ВДПУ ім. М. Коцюбинського Юлія Фрібер.
Під час відкриття виставки учасники проекту Катерина Цивалюк, Аліса Єзерська та Юлія Фрібер розповіли про перебіг проекту, про те, як готували статті та створювали фоторепортажі про життя представників кримськотатарської громади, які повернулись із депортації. Разом з перечинськими друзями вони презентували свої тематичні дослідженя: "Депортація і повернення", "Повернення і сприйняття", "Повернення і політика", "Політика та історія", "Повернення і мова" та "Повернення і культура".
Регіональний координатор проекту, підтриманого німецьким фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє", голова громадської організації Оксана Бондар розповіла, що метою проекту "Все ще повертаючись до Криму..." є підвищення обізнаності молоді з питань прав людини через дослідження, аналіз та візуалізацію життєвих історій кримських татарів з використанням підходів освіти в області прав людини. За її словами, даний проект допоміг молодим українцям пізнати Крим з інших сторін, спілкуючись з пересічними кримськими татарами та лідерами громади, учасники проекту більше дізналися про їх історію та культуру.
Катерина Цивалюк, яка готувала дослідження "Депортація і повернення", зауважила, що участь у проекті змінила її уявлення про Крим: "Раніше я їздила до Криму лише відпочивати і навіть не знала, з якими проблемами зустрічалися і зустрічаються кримські татари. Ми спілкувалися з людьми і вони нам розповідали свої історії депортації, про втрату рідних, про те, наскільки важко їм було влитися у суспільство після повернення...".
Виставка вже побувала у Бахчисараї, Сумах, Перечині, Кременчуці та Червонограді. У Вінниці усі бажаючі можуть відвідати виставку з 20 по 31 жовтня 2011р. в обласному краєзнавчому музеї.
Реалізацією проекту "Все ще повертаючись до Криму..." займається Благодійний фонд "Резонанс" за підтримки Фундації "Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє" (Німеччина).
Вінницький регіональний центр інформації "Креатив"
ПАР 2011-10-24 / 20:48:00
Перечинці і татари - брати по крові?
Трек 2011-10-24 / 20:06:00
Замість підтримки прав українців і росіян в Криму, нам на закордонні гроші підсовують права неслов"ян.