Участь у заході взяли, зокрема, керівник краю Олександр Ледида, перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, голова Західного наукового центру НАН України і МОНМС України Зіновій Назарчук.
До Закарпаття з'їхалися близько 30-ти науковців зі Львова, Рівного, Івано-Франківська, Словаччини та Польщі, щоб обговорити проблеми та перспективи розвитку гірських регіонів.
Вітаючи учасників конференції, керівник краю Олександр Ледида відзначив, що захід такого рівня та його тематика важливі саме для Закарпаття, з огляду на те, що 80 % території краю займають гори.
– 215 населених пунктів Закарпаття – гірські. Вони мають свою специфіку розвитку, ведення сільського господарства. Це потрібно враховувати. Тому ми намагаємося у Закарпатті зосередити свою увагу на екології та туризмі, який є приоритетним напрямом розвитку. Важливе значення має розвиток альтернативної енергетики, адже не розумно нехтувати тими ресурсами, які дала сама природа, - розповів Олександр Ледида.
Керівник Західного наукового центру НАН України і МОНМС України Зіновій Назарчук висловив сподівання, що нинішня конференція стане фундаментом для вирішення проблем розвитку гірських регіонів не тільки України, а й закордоння.
– Карпати – впливають на життя не лише населення західних областей країни, а й всієї держави загалом, та країн-сусідів. Тому велике значення має співпраця, координація зусиль науковців з різних куточків країни та з-за кордону, що демонструє сьогоднішнє наукове зібрання, – наголосив Зіновій Назарчук.
Опісля, учасники конференції перейшли практичної частини: науковці обговорили ряд проблем сталого розвитку гірських регіонів. Зокрема, виступи торкалися тем соціальної політики, проблем розвитку сільського підприємництва, економічної самоорганізації громад та еколого-економічних проблем гірських територій, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.