"Майбутня кампанія буде дуже непростою і від неї слід чекати цікавих технологічних ходів і нововведень, — стверджує політолог Сергій Федака, її обриси уже видно".. За його словами, Партія регіонів зацікавлена самостійно сформувати парламентську більшість, хоча зробити це їй буде надзвичайно важко, оскільки її рейтинг, як у кожної владної партії, падає, і на це є свої причини. Саме тому без нових технологічних винаходів цього разу точно не обійдеться, і в цьому громадськість незабаром переконається. "Більше того, — продовжує Сергій Федака, — ще однією особливістю майбутньої виборчої кампанії є те, що перед учасниками поставлено завдання пропустити до парламенту якомога менше опозиційних сил, а на ті місця, котрі не займе ПР, пустити квазіопозиційні сили, що підігруватимуть владі".
Свою точку зору з приводу особливостей майбутньої передвиборчої кампанії висловив також політолог Віктор Пащенко. Він назвав Україну "першою з традиційно радянських країн, котра відстояла право вибору через Майдан". За його словами, тоді справа була не в Ющенкові, а в тому, що люди змогли відстояти свій вибір. "Після того в Україні вже тричі відбулися вибори, і тричі перемагала опозиція. Це свідчить про те, що країна вийшла на шлях демократичних виборів. Сьогодні ми повертаємося до того ж екзамену, бо біля керма — носії тієї ж влади, що була до 2004-го року", — зазначив Віктор Пащенко.
Зокрема, Віктор Пащенко зробив акцент на існуючій інформації, що нібито дві потужні партії, котрі найбільше представлені на Закарпатті (Партія регіонів та Єдиний Центр — ред.), уже негласно розділили між собою виборчі округи на цій території. "Ця інформація є неофіційною, однак наслідки таких домовленостей ми вже бачимо на сторінках місцевих ЗМІ", — стверджує політолог. В цьому його абсолютно підтримує колега. На думку Сергія Федаки, сьогодні на політичній арені Закарпаття представлено лише дві політичні сили і на третю чекати не доводиться.
У свою чергу, відповідаючи на запитання журналістів з приводу того, чи може стати "третьою силою" УДАР, Віктор Пащенко зазначив, що було б непогано, якби УДАР нею став, та "поки що Віталій Кличко реалізує себе у спорті, і його політична діяльність виглядає як хобі". Тож, схоже, говорячи про політичне життя Закарпаття, можна стверджувати про запровадження двопартійної системи, хоча (і на цьому наголосили учасники прес-конференції) назвати її класичною, скажімо, такою, як в Англіїї, в жодному разі не можна. На переконання Віктора Пащенка, на сьогоднішній день Партія регіонів та Єдиний Центр виступають як "цивілізовані опозиціонери".
Та говорити про вибори і не згадати в цьому контексті справу Юлії Тимошенко — не сказати нічого. Сергій Федака висловив думку, що справа екс-прем'єрки не закінчиться до виборів і буде одним із ключових факторів, який, безумовно, відіграватиме значну роль протягом усієї передвиборчої кампанії. Та при всьому цьому, на Закарпаття ця ситуація не дуже то й впливає, оскільки в нашому краї "дуже автономна по відношенню до Києва розкладка сил".
Та справа Юлії Тимошенко в значній мірі буде впливати на геополітичне становище, особливо — впродовж найближчого року. "У багатьох експертів були думки, що кампанія навколо Юлії Володимирівни розігрується для того, аби, винісши вирок, що вона винна, згодом розіграти її як карту у переговорах із Західною Європою. Навзірець: добре, ми її амністуємо, але чекаємо, що Європа буде більш поступливою для України. Однак останні події показали, що це не так. Все набагато складніше і тупіше", — сказав пан Сергій.
У зв'язку з цим Віктор Пащенко зазначив, що наразі неможливо прорахувати якусь лінію, якої дотримується влада, бо її (лінії - ред.), як такої, немає. "Як буде розвиватися ситуація? Якщо попередні кампанії проводилися під прапором фанатизму, то на сьогоднішній день у людей немає кумирів. Тим більше, нема нових кумирів. Ставлення людей до політиків стало більш прагматичним", — запевняє пан Віктор, і з ним згідний Сергій Федака. За його словами, "Виборець стає все більше прагматичним. Він все менше купується на ідеологічні фантики і намагається прорахувати, як буде діяти та чи інша політична сила. І ця тенденція є досить здоровою".
До парламентських виборів ми ще неодноразово почуємо різні думки з приводу передвиборчої та, власне, виборчої кампанії. Ситуація, безумовно, змінюватиметься, і на кожному її зрізі прес-центр "Закарпаття" залучатиме до публічної дискусії експертів, політиків, представників влади і опозиції, громадськість і журналістів.
Говорити є про що. І говорити треба. Якщо, звичайно, хочемо жити у демократичній і економічно сильній державі...
беомуд 2011-11-01 / 10:12:00
озвучені речі далеко не політологічні,політолог,якщо він справжній, повинен змоделювати,спрогнозівати такі ситуації, які насправді у майбутньому стануть реаліями.
Аристократ 2011-10-29 / 19:48:00
Політологи озвучують речі, які і так зрозумілі здравомислячим людям. Не потрібно семи пядей у лобі, аби спрогнозувати те. що вони начебто прогнозують. Різниця між політологами та звичайними людьми полягає не в рівні інтелекту. Розумники нахапалися гарних фраз, і майже усе. Якби Пащенко називав речі своїми іменами – він б втратив гранти. На цьому уся їхня свобода слова закінчується, власне, як і реальна суть гарних розмов про Тимошенко-Капітельман.
максим 2011-10-26 / 11:47:00
не знаю хто робить цей сайт але мені падобається
вибачте за офтоп)
ВВ 2011-10-25 / 22:58:00
сорри, 22.10.2011 16:18
Справді, попереду вибір, як у 2004-му. От тільки вибирати нема з кого... :(((
-----
Якщо судити по зомбоящику то ви праві...
Але в нас велика країна і в ній багато героїв!!!
сорри 2011-10-22 / 16:18:00
Справді, попереду вибір, як у 2004-му. От тільки вибирати нема з кого... :(((
pfr 2011-10-21 / 02:16:00
серйозні дядьки