На участь у МРГ-2 надійшли заявки від 100 місцевих рад. У відібраних сільських та селищних радах громади матимуть нагоду визначити ініціативи націлені на покращення умов життя їх мешканців. Затверджені мікропроекти отримають спів-фінансування від Проекту та з місцевих бюджетів.
9 пілотних районів Закарпаття (Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Мукачівський, Міжгірський, Перечинський, Свалявський, Тячівський, Хустський) були так само відібрані на конкурсній основі, за такими критеріями як соціально економічна ситуація, мотивація до участі в Проекті та готовність спів-фінансувати проекти громад, а також результати участі у першій фазі. У кожному з 9 районів відбулись вступні семінари, на яких оголошувався конкурс серед місцевих рад.
В основі Проекту МРГ покладено підхід "розвиток, орієнтований на громаду". Він передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для сталого розвитку свого села, селища чи міста. Проект має бюджет 17,1 млн. євро (з яких 98.4% – внесок ЄС та 1.6% – внесок ПРООН) і триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній республіці Крим.
Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України. Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:
•охорона здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);
•енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
•навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
•комунальне водопостачання;
•підтримкамалого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети – 45%, громади – 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% – внесок місцевого бюджету, а 5% – внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.
Прес-служба Закарпатської облради