Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Держмитслужби України, гості вже відвідали Митну академію України в Дніпропетровську та ознайомилися з роботою Південної митниці. Зокрема побували в Одеському та Іллічівському морських портах.
Сьогодні Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік в Києві зустрівся зі своїм угорським колегою. Під час зустрічі голови митних відомств відзначили позитивні тенденції економічних взаємин України та Угорщини. Зовнішня торгівля двох країн протягом 2011 року мала тенденцію до зростання. У січні-серпні 2011 року відбулось збільшення обсягів товарообігу на 35% - до 1,9 млрд. дол. США. Зокрема експорт зріс на 64% - до та склав 942 млн. дол. США. Ефективна взаємодія митних відомств двох країн сприятиме подальшому розвитку їх економічних зв'язків.
І хоча довжина спільного кордону не така вже й велика (135 км), однак Ігор Калєтнік і Михай Арнольд погоджуються, що він дуже важливий. Тут працює 8 пунктів пропуску та контролю. І у зв'язку з проведенням Евро 2012 їх значення зростатиме. Адже значна частина відвідувачів Чемпіонату Світу з футболу прямуватиме до нашої країни саме через цю ділянку кордону з ЄС.
Митні відомства України та Угорщини тісно співпрацюють у багатьох напрямках. Домовленості київської зустрічі стали продовженням угод, яких було досягнуто під час візиту до Будапешту Голови Держмитслужби України у липні 2011.
Зокрема, підписані сьогодні документи передбачають роботу системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-угорському кордоні. Визначено алгоритм стадій інформування — від старшого зміни у пункті пропуску до керівників митних служб України та Угорщини. Та оптимальну кількості транспортних засобів, яку сторони зобов'язуються приймати за певний період часу. Це сприятиме попередженю виникнення черг та збільшенню товарообігу і обсягів перевезень зовнішньоекономічних вантажів через пункти пропуску на українсько-угорському кордоні.
Голови митних відомств України та Угорщини також підписали Протокол про організацію обміну інформацією за допомогою електронної пошти про транспортні засоби, що переміщуються через українсько-угорський державний кордон. Експеримент передбачає, що інформація про найменування, вагу та кількість товару надходитиме до центральної бази даних Держмитслужби ще до того, як транспортні засоби в'їдуть на територію України. Тобто фактично унеможливлюються порушення при перетині кордону або принаймні зводяться до мінімуму.
Також обговорювався стан підготовки пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні до ЄВРО-2012, зокрема щодо проведення узгоджених дій, спрямованих на створення комфортних умов для прискорення перетину кордону членів футбольних команд, представників УЄФА, організованих груп туристів та вболівальників. З цією метою досягнуто домовленості про виділення, в разі необхідності, в пунктах пропуску для автомобільного сполучення окремих смуг руху для даної категорії громадян та вантажів.
Співпрацюватимуть українське та угорське митні відомства і у сфері підготовки кадрів та науковій діяльності.
Йшлося і про напрями та можливості покращення взаємодії з суміжними митними органами Угорщини у сфері боротьби з митними правопорушеннями та визначення форматів обміну інформацією для підвищення ефективності співпраці, зокрема шляхом обміну попередньою інформацією. Вже зараз показник по вартості предметів злочинів, які були виявлені у співпраці з угорськими колегами, є одним з найкращих по митній системі. Особливий інтерес митних органів України викликає налагодження оперативного контакту з представниками митних органів Угорщини щодо обміну інформацією про значні затримання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, а також щодо підакцизних товарів, зокрема тютюнових виробів. Угорській стороні було запропоновано налагодити оперативний обмін вищезазначеною інформацією на регіональному рівні та на рівні митних адміністрацій.
Підводячи підсумки зустрічі, Ігор Калєтнік зазначив: "Для нас співпраця з угорськими колегами надзвичайно важлива в контексті того, що як торгівельний партнер Угорщина дуже важливий партнер для України і динаміка товарообігу між нашими країнами постійно росте. Всі підписані сьогодні домовленості — це черговий крок до того, щоб перетин українсько-угорського кордону як вантажами, так і громадянами обох країн був легким, комфортним і безпроблемним".