Міська влада взялася за масштабне впорядкування населеного пункту. Причепурили центр міста: на одній із багатоповерхівок замінили дахівку, пофарбували фасад. У міському парку відремонтували та відреставрували фонтан, навколо якого ошатно виклали бруківкою доріжки. Аби вберегти від хуліганських рук оновлене місце відпочинку, - встановили у парку відеокамери. Кована огорожа прикрасила територію старого недіючого цвинтарю. Поряд із ЗОШ №1 ще навесні пообрізали дерева, аби гілки не затіняли фасад школи з відновленим історичним написом „MASARYKOVA SKOLA – ШКОЛА МАСАРИКА", повернення якого було заплановано на День Сваляви. Десь підлатали дорогу, деінде – підфарбували лавиці, підремонтували освітлення тощо.
З цікавістю мешканці міста з дня в день спостерігали за роботою влади та насамперед прагнули анонсів про святкування саме Дня міста. Адже новообрана минулоріч влада повинна була організувати традиційне для свалявців свято вперше, тим паче – ювілей. Тож очікували чогось особливого, грандіозного.
Звістку про те, що вітати свалявців з днем народження їх малої Батьківщини приїде Діана Арбеніна сприйняли „на ура", але водночас бентежив факт, що виступ зірки суттєво спорожнить місцеву казну. Аж ось містом прокотилася ще одна чутка: міськрада звернулася з проханням про надання спонсорської допомоги до всіх підприємців міста.
Відгукнулися не тільки міські бізнесмени, свій вклад внесли і підприємства та підприємці району. Серед генеральних спонсорів - санаторій „Квітка полонини" (ТОВ „Сузір'я"), готельний комплекс „Квеле Поляна", заводи з розливу мінеральної води „Маргіт" та „Аква Поляна". А загалом фінансово посприяли в організації свята понад 200 власників малого та середнього бізнесу.
Вистачило коштів не тільки на Діану Арбеніну та гурт „Ночные снайперы", а ще й на братів Борисенків, на лазерне шоу та шоу барабанщиків за участі кращого барабанщика країни – Олександра Муренка. Все ж, найприємнішим сюрпризом-подарунком для мешканців та гостей Сваляви став виступ всесвітньовідомого гурту „Gipsy Kings" та його гра у стилі „румба фламенко". Легендарна французька група зі своїм хітом „Bamboleo" прибула в Україну вперше і саме для того, аби виступити перед публікою Свалявщини. До речі, небачена досі у Сваляві своїми масштабами встановлена цьогоріч сцена була достойною мегазірок.
Гала-концерт, шоу, світлові ефекти, дитячі атракціони, свічкова хода, виставка творів художників та місцевих майстрів, ярмарок, феєрверк, бурхливі овації та тисячі задоволених облич свалявців та гостей міста, а наступного ранку, як зазвичай, - купи „доказів" святкування, про утилізацію яких повинні потурбуватися вже комунальники... Свято відбулося.
Песимісти твердять: знову викинули кошти на вітер. Реалісти кажуть: можна було б за ті гроші відреставрувати усі фасади в місті, але ж і ювілей відзначити треба, крім того, таким чином сприяти популяризації курортної Свалявщини. А оптимісти переконані: знайшли кошти на шоу, знайдуть і на подальше облагородження центральної частини міста, адже міський голова Іван Ланьо під час урочистого виступу запевнив, що місцева влада зробить все для того, аби Свалява не відставала бодай від Мукачева.
Та хто б що не казав, але „хто платить, - той і замовляє музику". Оплатили свято свалявчани. І погуляли на славу.
Марина Попович, для Закарпаття онлайн