Ми рішуче налаштовані відстоювати свої права!
Звернення закарпатських ветеранів війни в Афганінастані до керівників держави й області та громадян України з приводу прийняття Верховною Радою антинародного законопропроекту
Президенту України Януковичу В.Ф.
Голові Верховної Ради України Литвину В.М.
Прем'єр-міністру України Азарову М.Я.
Голові Закарпатської ОДА Ледиді О.О.
Голові обласної ради Балозі І.І.
Як відомо, нещодавно Кабінет міністрів України ініціював, а Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень". Згідно з законопроектом питання забезпечення пільг для різних категорій населення, починаючи від ветеранів війни, інвалідів, "чорнобильців" до лікарів і вчителів, переходить в ручне керування уряду. Водночас влада намагається переконати народ, що в результаті прийняття цього закону пільги будуть цілком збережені, мовляв, нічого не зміниться, ніхто не постраждає. Насправді ж – це брехня. Законопроект насамперед свідчить про неспроможність влади забезпечити виконання соціальних зобов'язань держави перед своїми громадянами, відтак має на меті ліквідувати або скоротити пільги, а саме знижки на житло й комунальні послуги, надбавки до пенсій, грошові винагороди. Тобто це скасування у державному бюджеті так званих захищених статей, згортання важливих соціальних програм або хитре, завуальоване переведення їх із розряду обов'язкових у розряд рекомендованих.
Ми, члени Закарпатської територіальної організації Української Спілки ветеранів війни в Афганістані, переконані, що нестача коштів у держбюджеті не може бути виправданням невиконання діючих законів. Неспроможність сформувати бюджет і визначити джерела його стовідсоткового наповнення – це провина конкретних високопосадових осіб, за яку вони повинні нести відповідальність. До речі, час і фінансова ситуація в державі вимагають суттєво зменшити фінансування Верховної Ради, витрати на утримання народних депутатів, Адміністрації Президента, провести належне скорочення непомірно роздутого чиновницького апарату, покласти край розкраданню бюджетних коштів, почати реальну, а не фіктивну боротьбу з тотальною корупцією в органах влади, непрозорою приватизацією стратегічних об'єктів, зупинити неконтрольований відтік грошей за кордон, урізати фантастично високі пенсії представникам правоохоронних структур, припинення будівництва надмірно дорогих президентських вертольотних майданчиків, безконечних "капітальних ремонтів" владних резиденцій, де так звані відкати обчислюються десятками мільйонів гривень (тим часом держава задихається, зокрема, від нестачі лікарень і дитсадків), повернення розкішних приватних резиденцій у державну власність, а головне – вгамувати апетити двох-трьох десятків олігархів, тобто потрібно насамперед наводити лад у себе під носом. І для цього керівники держави мають усі важелі. А сподівання зекономити на звичайних громадянах, які й без того в нинішніх нестерпних умовах ледве зводять кінці з кінцями, – це бенкет під час чуми, це злочин, який може призвести до непередбачуваних наслідків. Як доказ – події 20 вересня під стінами Верховної Ради, коли, на жаль, й емоції взяли гору. Звідти напрошуються бодай кілька висновків. Перший – не можна владі доводити стан народу до, мовити б, точки кипіння. Другий – закони, які стосуються соціального стану громадян, влада не має право "протягувати" кулуарно, без громадського обговорення. Третій – позиція "афганців" значима, тому так звані слуги народу зобов'язані з нами рахуватися. Четвертий – на часі проведення відповідними органами влади ревізії всіх категорій пільговиків на законність отримуваних пільг. І п'ятий – влада повинна обґрунтувати, що саме пільговики несуть першочергову загрозу економіці України.
Отже, сумнозвісний законопроект №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" не лише звужує наші права, а й суперечить Конституції України, в якій, зокрема, чітко зазначено, що нові закони не повинні погіршувати становища громадян. Тому закарпатські ветерани війни в Афганістані, як і їхні побратими з усіх регіонів України, наполегливо вимагають від Верховної Ради скасувати прийняття антисоціального законопроекту. А від Президента – стати дійсним гарантом Конституції України у питаннях виконання чинних законів щодо соціального захисту людей. В іншому випадку попереджаємо центральну й місцеву владу, що акція, яку ми розпочали 20 вересня в Києві, стане безстроковою й пошириться по всій Україні. У нас достатньо і сил, і досвіду!
Наголошуємо: ми проти неконтрольованого розвитку подій, проти соціальної революції, але захищати свої права налаштовані рішуче.
Закарпатська територіальна організація Української Спілки ветеранів війни в Афганістані
25 вересня 2011р.
Теги: афганці, ветеран, пільги