Метою зустрічі є обговорення шляхів поліпшення співпраці щодо обміну інформацією про отримані доходи юридичних та фізичних осіб та попередження податкових ухилень стосовно таких доходів.
Як підкреслив, відкриваючи зустріч голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо, це особливо актуально для представників податкової служби України, яка цілеспрямовано крокує до єдиного європейського дому, інтегрує свою податкову систему та інші сфери економічного та соціального життя в правовий простір Європейського Союзу. Адже для нас дуже цінний досвід податкових органів сусідніх країн щодо боротьби з тіньовою економікою, з тими суб'єктами господарювання, які ухиляються від сплати податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів. Але, і зарубіжні колеги можуть почерпнути чимало цінного для себе з досвіду роботи українських податківців.
Тим більше, що географічне розташування Закарпаття Буковини та ряду інших областей карпатського регіону створює специфічні умови для ведення зовнішньоекономічних контактів суб'єктами господарювання, сприяє поглибленню міждержавного та регіонального співробітництва, підвищує роль державних та бізнесових формувань цих регіонів в інтеграційних процесах України в європейські структури, залучає їх до активної участі у міжнародному поділі праці та капіталу.
Наприклад, на Закарпатті функціонує 747 підприємств з прямими іноземними інвестиціями з 49 країн світу, в тому числі 234 підприємства за участі інвестицій, залученими з Угорщини. Відповідно і в Угорщині діє чимало суб’єктів господарювання за участі українського капіталу.
В цих умовах підвищується і роль податкових органів щодо ефективної боротьби з ухилянням від сплати податків. І без тісної співпраці органів податкової служби сусідніх країн, в тому числі на регіональному рівні, не обійтися.
Податківці Закарпаття ознайомили угорських та румунських колег з системою оподаткування в Україні, станом її реформування, з проблемами виявлення та профілактики податкових ухилень. У свою чергу вони говорили про свої досягнення і проблеми. Бізнес сьогодні дуже мобільний та мінливий. Він враховує правові прогалини щодо оподаткування. В той же час інформацію про недобросовісного зарубіжного партнера або наявність господарської діяльності резидента і одержані ним за кордоном доходи можна одержати тільки шляхом запиту через вищий податковий орган країн часників зустрічі. На це йде кілька місяців, півроку, що в кінцевому рахунку не приносить належного результату.
Тому учасники зустрічі були одностайними у пропозиції центральним податковим органам своїх країн щодо необхідності надання регіональним податковим органам права на обмін такою інформацією і укладення з цього питання відповідної угоди між податковими органами України, Угорщини та Румунії.
В цілому обмін досвідом виявлення і припинення податкових порушень, який набутий кожною з присутніх на зустрічі сторін, стане вагомим професійним надбанням усіх представників цих служб, послужити удосконаленню механізму взаємодії податкових служб держав-учасників робочої зустрічі у діяльності як щодо уникнення подвійного оподаткування, так і попередження податкових ухилень стосовно доходів резидентів цих країн на території відповідних держав.
На фото: робочий момент зустрічі податкових органів прикордонних областей України, Угорщини та Румунії.
ДПА у Закарпатській області
04 травня 2007р.
Теги: