"Це один із п'яти схожих заходів, покликаних презентувати національно-культурні громади Ужгорода, які формують обличчя обласного центру. За кожною з цих громад стоїть відповідна сусідня держава. Наша комісія запропонувала кожній громаді обрати день, коли жителі та гості обласного центру познайомляться з ними ближче. Поляки вибрали травень, румуни ― червень, словаки ― вересень, угорці ― серпень, чехи ― липень, ця п'ятірка повторюватиметься кожного року.
У рамках святкування ми запланували ходу від Собора св. Юрія до облмуздрамтеатру з покладанням квітів до пам'ятника Волошину та Петефі, концерт за участі "РокАШ", "Но позерай", анімація з бетярами із Гойдубесермань, фотовиставка "Погляд на Угорщину" і, звичайно, кулінарія, до якої ми запросимо професійних угорських рестораторів, які обслуговують великі заходи, щоб подивитися не тільки не традиційних ужгородських шашличників, але й на професіоналів своєї справи", ― розповів про заходи Павло Чучка.
Ендре Саліпскі акцентував увагу на добросусідських стосунках між Ужгородом та Угорщиною та участі у проведенні свята: "Ми почули про план проведення дня добросусідства і намагалися всіма силами допомагати організаторам".
"Коли буде певна кількість фестивалів, на які будуть приїздити не тільки з нашого краю, а й найближчі сусіди, то Закарпаття не чекатиме Україну, а вже опиниться в Європі", ― відмітив Ростислав Буланов.
"Такі святкування стануть традиційними, як Великдень, чи Різдво", ― на закінчення пофіглював Павло Чучка.