На сьогоднішній день Державна санітарно-епідеміологічна служба Закарпатської області представлена більш ніж тисячним колективом фахівців, двома міськими, 13 районними, обласною та Ужгородською дезінфекційною станцією. У службі працюють спеціалісти 33 спеціальностей, 217 лікарів, з них – 3 кандидати медичних наук, 54 професіонали з вищою немедичною освітою, 424 фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою.
Інтенсивні міграційні процеси, особливо нелегальна міграція, становлять загрозу щодо завезення інфекційних хвороб на територію області та їх поширення в Україні, оскільки область є західними воротами нашої держави. Крім цього, територія області є ендемічною із багатьох природно-вогнищевих захворювань, тому санепідслужбою постійно проводиться активний епідеміологічний нагляд з метою попередження заносу та розповсюдження цілого ряду небезпечних та особливо небезпечних хвороб.
Важливою складовою ефективного епіднагляду є наявність сучасної лабораторної бази, яка б забезпечила проведення на якісному рівні усіх необхідних досліджень у найкоротші терміни. Саме задля цієї мети в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги та відповідно до угоди між Урядами України та США, здійснювалося будівництво діагностичної лабораторії ДЗ "Закарпатської обласної санітарно-епідеміологічної станції".
Як повідомили Закарпаття онлайн в ЗакСЕС, станом на 19 серпня 2011року завершено будівельно-монтажні роботи. За участю голови обласної державної адміністрації Олександра Ледиди, заступника голови обласної ради Андрія Сербайла, начальника управління охорони здоров'я Романа Шніцера відбулося урочисте перерізання стрічки та передача будівлі під монтаж лабораторного обладнання. Завданнями лабораторії є вивчення циркуляції збудників небезпечних інфекційних захворювань, діагностика та профілактика захворювань серед населення з метою забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя регіону.
Лабораторія призначена для впровадження та використання найсучасніших методів лабораторної діагностики: молекулярно-генетичного методу (полімеразно - ланцюгової реакції – ПЛР); методу імуноферментного аналізу (ІФА); методу спектрофотометрії, а також класичних бактеріологічних методів, які значно прискорюють та доповнюють наявні методи бактеріологічної та вірусологічної діагностики.
Із введенням в дію діагностичної лабораторії буде зроблено значний крок у напрямку модернізації існуючої лабораторної бази обласної санепідстанції. Використання сучасних методів лабораторної діагностики дасть можливість значно підвищити чутливість та прискорити терміни проведення досліджень, що послужить зміцненню епідемічного благополуччю нашого краю.