Експедиція стартувала в Ужгороді 1 серпня і завершиться 13 вересня в Луганську.
Музиканти Володимир Муляр, Ірина Гаврилець та Юлія Совершенна розповіли, що вирішили завітати в найглибші, найвіддаленіші куточки України, щоб знайти там справжні скарби – рідкісні, первинні зразки українських пісень, які у подальшому увійдуть до репертуару гурту "Фолькнери".
"Країна скарбів – це земля по обидва боки Дніпра, яку населяють люди з багатющим культурним надбанням і найпрекраснішими піснями, – розповіла Ірина Гаврилець. – Знайти серед цих пісень рідкісні перлини, справжні дорогоцінності, деякі з яких майже забуті і трапляються лише в одиничних екземплярах, – мета трьох людей на велосипедах, які вирушають на пошуки через всю країну".
Ірина також розповіла, що під час експедиції музиканти ведуть аскетичний спосіб життя – ночують не в готелях, а в наметах, харчуються простою їжею, знаходячи найбільшу радість у спілкуванні з людьми тих поселень, які проїжджають.
Попередня експедиція "Фолькнерів" довжиною 3300 км тривала Румунією, Болгарією і Туреччиною. Щодо проблем на шляху мандрівок Україною музиканти відзначили поганий стан доріг (тому подорожують кросовими, а не шосейними велосипедами) та неповагу автомобілістів до велосипедистів. "Люди у трьох країнах, які ми відвідали минулого року, завжди сприймали наші виступи чудово, – поділилася враженнями Ірина Гаврилець, – бо ми ж виступали "як має бути": у вишиванках, з традиційними інструментами та позитивом. Всі цікавилися, звідки ми, якою мовою співаємо... Але дуже часто для них Україна – це Росія, і кожного разу в таких випадках ми намагались пояснювати їм, що це не так".
"Ми з Ірою подорожуємо давно, переважно велосипедами, – каже Володимир Муляр. – Але подорожувати просто так, задля відпочинку та споглядання пейзажів – в певний момент нам цього здалося замало. Тож ми вирішили робити це з певною метою – щось вивчати, досліджувати, досягати... І оскільки ми є музикантами, то й поєднали дві улюблені речі – велосипеди і музику".
"Двоколісні хроніки" – це цикл культурних, етнографічних та екологічних проектів, метою яких є розвиток та популяризація української культури, зокрема пісенного фольклору, репрезентація її в інших країнах світу, а також розвиток та популяризація велосипедного туризму в Україні. Жодних комерційних, політичних та релігійних цілей проекти не переслідують.
Маршрут велоекспедиції пролягає через села і невеликі міста Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.
Експедиція проходить за підтримки магазина туристичного спорядження "Горгани Ком", Мистецької агенції "Наш формат", страхової компанії "Форміка", Спілки Української Молоді України, Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, центру прокату велосипедів Veliki.kiev.ua, Центру філантропії та під егідою ВБО "Асоціація благодійників України".
Довідка: Київський етно-гурт "Фолькнери" заснований 2009 року Володимиром Муляром та Іриною Гаврилець. Наразі налічує п'ять музикантів:
• Володимир Муляр – ударні, колісна ліра, губна гармошка;
• Ірина Гаврилець – спів, колісна ліра;
• Юлія Совершенна – спів, барабан;
• Роман Шаркевич – перкусія;
• Остап Данилів – баян
"Фолькнери" – мандрівні музиканти. Основою концепції їхньої творчості є довільна обробка пісенної автентики України та інших країн, надання їй нового оригінального звучання з метою продовження життя "в реінкарнації". Гурт регулярно концертує, він був учасником багатьох відомих фестивалів, таких як "АртПоле" та "Трипільське коло".