Особливість цьогорічної організації робіт по благоустрою міст і сіл, по очищенню їх і прилеглих до них територій, нашого краю в цілому, за словами О.Карташова, у відході від кампанійщини — ця робота буде проводитися постійно. Уже перші три тижні показали, що деякі керівники не зрозуміли нових акцентів, а дехто з обраних на останніх виборах сільських голів навіть не знали, що й організація вивезення сміття належить до їхньої компетенції, тому вдавалися до радикальних методів. У результаті понад 500 чоловік оштрафовано, в т.ч. більше 80 — голови сіл.
Прізвищ і розміру штрафів Олександр Петрович не називав. Це буде зроблено за підсумками двох місяців. Поки що відзначено активізацію стосовно роботи по впорядкуванню і сано-чистці територій управління охорони здоров'я, зокрема санепідемстанцій, дільничних інспекторів.
Станом на 24 квітня, за оперативними даними, впорядковано 194 діючі сміттєзвалища, ліквідовано 818 несанкціонованих смітників, вивезено 10129 куб. м сміття, розчищено 72,1 км прибережних смуг річок та 232,6 км русел потічків, висаджено, побілено та обрізано 6317 дерев, розчищено 502,8 кюветів. Найактивніша робота по впорядкуванню зареєстрованих та ліквідації незареєстрованих смітників проводилася у Виноградівському, Іршавському, Мукачівському та Перечинському районах.
І все ж виділення земельних ділянок під полігони для захоронення твердих побутових відходів (сміттєзвалища) сільськими та селищними радами є одним із основних проблемних питань щодо поліпшення санітарного стану довкілля області.
Надія ТЕГЗА, "Новини Закарпаття"
29 квітня 2007р.
Теги: