Як повідомив голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо, згідно з статтею 2 Закону України “Про фіксований сільськогосподарський податок (№ 320–ХІУ від 17 грудня 1998 р. ) зі змінами та доповненнями, особи можуть бути зареєстровані як платники ФСП, якщо такі особи є сільськогосподарськими підприємствами різних організаційно–правових форм, передбачених законом України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом ( вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькі, рибальські та риболовецькі господарства, які займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах ( озерах, ставках, водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний ( податковий) рік перевищує 75 відсотків суми валового доходу.
Згідно статті 3 вище названого Закону об’єктом оподаткування для платників фіксованого сільськогосподарського податку є площа сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, у т.ч. на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах ( озерах, ставках та водосховищах).
Платники податку визначають суму ФСП на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених вищенаведеним Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21 грудня 2006 р. зазначено, що згідно з пунктом 6 Порядку перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств та підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства, затвердженого постановою Кабміну України ( №1099 від 11 вересня 1996 р.) з моменту державної реєстрації відкрите акціонерне товариство стає правонаступником прав і обов’язків підприємства, що приватизується. Зазначеною правовою нормою встановлено правонаступництво всіх прав приватизованого підприємства, в тому числі і земельних. Тому земельна ділянка 2915,5 га, що була надана рішенням сесії 22 скликання Гатянської сільради (№ 19 від 28.12.1995 р.) на право постійного користування для сільськогосподарського виробництва в межах згідно з планом землекористування Державному підприємству “Державний племінний завод” “Закарпатський”, про що було видано Державний акт на право постійного користування землею (№001375, серія ІІ–ЗК від 17 січня 2006 р ), згідно з правовою нормою приватизації переходить правонаступнику ВАТ “Племінному заводу “Закарпатський”.
У зв’язку з вищенаведеним, ВАТ “Племінним заводом “Закарпатський” до 1 лютого 2007 р. подано до Берегівської ОДПІ пакет документів для взяття його на облік, як платника фіксованого сільськогосподарського податку. На підставі цього він є законним платником фіксованого сільськогосподарського податку, про й повідомлено депутатську групу.
Прес–служба Закарпатської обласної ради
27 квітня 2007р.
Теги: