До дискусії були запрошені: Валерій Секерня, головний державний виконавець ППВР відділу ВДВС Головного управління юстиції в Закарпатській області, Віталій Рильков, директор ЗФ ПП "Спеціалізоване підприємство Юстиція" торгівельної організації з реалізації конфіскованого та арештованого майна Держвиконслужбою, Золтан Загарович, юрист Відділення "Закарпатське РУ" АТ "Родовід Банк", Василь Брензович, голова Закарпатського відділення АПУ, Президент "АО ЮК "Синдикат", юристи Іван Цап, Віталій Гулейта ін. Модератором заходу виступила Олеся Вишневська.
Правники ділились досвідом щодо найбільш суттєвих і важливих для учасників виконавчого провадження нововведень в новій редакції змін до Закону України "Про виконавче провадження" (далі Закон), які набрали чинності 8 березня 2011 року. Та намагались зорієнтувати і допомогти обрати ефективний план дій при настанні процедури виконавчого провадження.
Надзвичайно повчальною стала розповідь Валерія Секерні, який провів загальну характеристику внесених змін до Закону; поінформував про внесення змін до деяких інших законодавчих актів України, спрямованих на вдосконалення процедури примусового виконання рішень суддів та інших органів; виділив основні аспекти вдосконалення законодавства. Доповідач зупинився на зміні деяких термінів, строків здійснення виконавчого провадження, права накладення арешту на кошти боржників, наслідках повернення стягувачу виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження, обов'язку направляти постанови про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті рекомендованим листом з повідомленням тощо. Також торкнувся питання отримання державними виконавцями права безпосереднього доступу до баз даних та реєстрів, у тому числі електронних, які містять інформацію про боржників, їх майно та засоби. Повідомив, що виконавці сподіваються на швидке встановлення порядку доступу до таких реєстрів Міністерством юстиції спільно з відповідними державними органами.
Віталій Рильков звернув увагу присутніх на зміни в порядку реалізації майна. Повідомив, що відтепер на комісійних умовах реалізується майно, вартість якого не перевищує 150 неоподатковуваних мінімумів громадян, товари побутового вжитку, інше рухоме майно. Зупинився на проблемі відсутності законодавчих процедур визначення обсягу митних платежів, уникненні подвійної оплати ПДВ тощо.
Золтан Загарович, дискутуючи, виказав незадоволення деякими внесеними змінами до нового Закону, зокрема щодо розміру уцінки нереалізованого на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах майна та процедури відкликання виконавчого документа стягувачем без можливості повторного його подання.
Учасники зустрічі активно ділились власним досвідом здійснення процедури виконавчого провадження, виявивши при цьому різні підходи та концепції проведення виконавчих дій. Були наведені цікаві приклади з практики, надані інформативні та вичерпні відповіді на чисельні запитання присутніх.
18 червня 2011р.
Теги: виконавче провадження, боржник, майно, правник