Головна мета акції - привернення уваги громадськості до проблеми інсульту. Організатором кампанії є Українська асоціація боротьби з інсультом.
Захід відбудеться на площі Театральній з 10-12 години. Силами волонтерів буде організований імпровізований лікарняний кабінет, де всі бажаючі зможуть виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози, визначити персональний ризик виникнення інсульту та поспілкуватися з фахівцями з питань профілактики інсульту.
Довідково:
В Україні щорічно виникає більше 100 тис. нових випадків інсульту. Близько 50% осіб, які перенесли інсульт, стають інвалідами, залежними від оточуючих. Третина хворих – люди працездатного віку. Захворюваність на інсульт в Західному регіоні України складає 188 осіб на 100 тисяч населення. Головним фактором розвитку інсульту є нелікована артеріальна гіпертензія, але, нажаль, багато людей просто не знають рівень свого артеріального тиску. І це незважаючи на факт, що на цю недугу в Україні хворіють 11,5 млн. людей. Тобто інсульт загрожує кожному четвертому українцю і ця загроза є фатальною.
День боротьби з інсультом в Україні – 2011 за рекомендаціями Всесвітньої організації боротьби з інсультом пройде під гаслом "Що Я можу зробити, щоб уникнути інсульту?". Адже інсульт – це хвороба, якій значно легше запобігти, ніж лікувати.
"В Україні склалася вкрай небезпечна ситуація щодо наслідків інсульту, - говорить Президент Української асоціації боротьби з інсультом Микола Поліщук. – В Україні серед осіб старше 45 років смертність від порушень мозкового кровообігу у 12 разів перевищує рівень смертності, зокрема, в Швейцарії, та в декілька разів рівень інших країн Європи. Навіть у порівнянні із Росією, від якої ми мало відрізняємося за соціально-економічним розвитком та структурою системи охорони здоров'я, смертність від інсульту в Україні серед чоловіків вища в 1,5 рази, а серед жінок – в 2 рази. При чому ситуація в Україні майже не покращується".
Ці слова підтверджуються невтішною статистикою: 44% померлих в минулому році в Україні пішли з життя через інсульт. Ті ж хворі, для кого інсульт не став фатальним, страждають від різних неврологічних порушень: від втрати здатності рухатися до зниження пам'яті та інтелекту. Статистика виглядає ще страшніше, якщо враховувати, що значну роль в її зростанні відіграє відсутність інформації щодо факторів ризику і заходів профілактики серцево-судинних захворювань.
Зусиллями Української асоціації боротьби з інсультом акції до "Всесвітнього дня боротьби з інсультом" (29 жовтня) в Україні проводяться з 2006 року, привертаючи увагу українців до проблеми інсульту і розповсюдження факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань.