Внаслідок цього, за словами лікаря-нарколога обласного наркологічного диспансеру Михайла ВІГУЛИ, збільшується смертність населення. Скільки саме померло через це закарпатців – лікарям відповісти важко, тому що, як запевнив нарколог, дуже мало краян звертаються до медиків саме через "тютюнову" залежність. "Хіба в купі з алкоголізмом", – запевнив він. А ось в країні існує подібна статистика – щороку від тютюнопаління вмирає 100-120 тисяч чоловік.
Водночас, як запевняє лікар-методист обласного центру здоров'я Людмила ГАНЧИН, останнім часом у регіоні спостерігається тенденція до зменшення кількості курців. "Згідно з нашими спостереженнями, за останні півтора року закарпатці стали менше палити, – запевнила вона. – Зокрема, серед молоді стало менше тих, хто має цю згубну звичку, на 30%". До речі, на це дуже подіяло, на думку лікарів, зростання ціни на сигарети та заборона продавати їх поштучно.
Але найкращим засобом боротьби з палінням є заняття спортом та рання профілактика тютюнопаління. На думку Людмили Ганчин, ці методи є набагато ефективнішими, ніж "нікотин у пластирі" або електронна сигарета.
Денис ФАЗЕКАШ, "Закарпатська правда", Karpatnews.in.ua