ЗакДУ провів науково-практичну конференцію у Євросоюзі

Україна – Угорщина – Словаччина ― така географія ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції Закарпатського державного університету. Доповіді ректорів ряду вузів Європи, деканів, науковців були об’єднані тематикою модернізації європейської вищої освіти в контексті Болонського процесу.

ЗакДУ провів науково-практичну конференцію у Євросоюзі

Як  повідомили Закарпаття онлайн  у прес-службі Закарпатського державного університету, на конференції працювала також секція студентів і аспірантів, які готували наукові статті і презентації до теми "Інновації у сфері європейської вищої освіти і науки: національний та міжнародний досвід".

Учасникам ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції ЗакДУ надіслали офіційні вітання міністр освіти і науки України Дмитро Табачник та Президент Національної академії наук України Борис Патон.

У вітаннях було відзначено, що проведення конференції є важливим кроком для виконання нових завдань, що постають перед українською освітою відповідно до вимог Болонського процесу та загалом сучасної системи освіти, спрямованої на задоволення потреб ринку праці. Це зумовлює і необхідність обміну досвідом між представниками європейських вузів.

Співголовою оргкомітету конференції є голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. А сам науковий форум проведено у відповідності до наказу МОН України та розпорядження Закарпатської облдержадміністрації.

Урочисте відкриття конференції відбулося на базі університету м. Мішкольц (Угорщина), історія якого становить понад 275 років. Науковці і студенти обговорили питання, важливі для усього європейського освітнього простору та навіть міжнародної спільноти, оскільки освіта – стратегічний ресурс кожної держави.

Відкриваючи засідання, ректор ЗакДУ, доктор технічних наук, професор Федір Ващук зазначив: "Традицією нашого університету стало проведення двічі на рік міжнародних конференцій на території Європейського Союзу. Протягом цього часу участь у них взяли ректори найкращих університетів Європи, близько півтори тисячі науковців, представників державних органів влади, наукових установ. Рівень наших конференцій з кожним роком зростає. Щоразу до нас приїжджають делегації із 5-6 країн. У результаті, опубліковано понад 2 тисячі наукових праць. Наприклад, для публікації матеріалів останньої конференції потрібно було надрукувати два томи. Науковий збірник отримав міжнародний стандартний номер ISSN. Це все свідчить, що ми на правильному шляху. Адже тема інтеграції вищої освіти України у європейський навчальний процес -- невичерпна. Увесь світ, у тому числі європейська спільнота, послідовно йдуть до однієї мети – створення спільного наукового і освітнього простору".

Професор Дюла Патко, ректор Мішкольського університету у своєму виступі відзначив: "Для нас честь приймати конференцію такого високого рівня. Дякую оргкомітету за її проведення саме на базі нашого університету, зі свого боку ми завжди сприятимемо розвиткові співпраці між нашими вузами".  Ректор також розповів, що в університеті м. Мішкольц навчаються понад 14 тисяч студентів. Щороку до весни їх майже на тисячу менше, ніж восени – від рівня успішності залежить, чи продовжуватиме студент навчання.

Учасники конференції мали змогу побувати на екскурсію університетським містечком Мішкольца, оновленим в останні роки за допомоги Євросоюзу та приватних інвесторів, ознайомитися з матеріальною базою вузу. У його бібліотеці, до слова, можна побачити рукописи відомих усьому світу авторів, починаючи з XV століття.

Таку ж нагоду науковці та студенти отримали під час знайомства з вузами та історичною спадщиною у словацькому місті Кошице, де конференція продовжила роботу наступного дня. Президент Академічного товариства ім. М. Балудянського Міхал Вархола розповів під час візиту до місцевого університету, що тут свого часу навчався перший ректор Санкт-Петербурзького університету Михайло Балудянський. Товариство його імені сьогодні пропонує молоді з країн Східної Європи приїжджати до Словаччини для покращення рівня володіння європейськими мовами, спілкування та для корисного відпочинку. Такою можливістю вже скористалися десятки студентів ЗакДУ.

Щодо роботи науково-практичної конференції, то жваву дискусію учасників викликала вже перша доповідь-- "Вища освіта України в координатах Болонського процесу", виголошена професором, д.е.н. Богданом Луцівим, проректором  Тернопільського національного економічного університету. Освітяни полемізували щодо шляхів модернізації навчального процесу та доцільності застосування тих чи інших новацій. Активність аудиторії (у конференції взяли участь понад 100 осіб) збереглася упродовж всієї роботи конференції. Усе ж навіть 3 днів виявилося замало, щоб кожен учасник висловив усі думки з приводу теми, але повні тексти доповідей будуть видрукувані, як і у попередні роки, окремим збірником, з яким зможуть ознайомитися користувачі бібліотек в Україні та за кордоном.

Олександр Бурлаков, голова Державної інспекції навчальних закладів Міністерства освіти і науки України підкреслив, що проблеми, з якими стикається України під час впровадження вимог Болонського процесу, так само актуальні для сусідніх європейських країн: "Нам однаково потрібні реформи освіти, але, водночас, їх слід впровадити так, щоб не втратити попередні напоювання, а навпаки зберегти найкращий вітчизняний досвід кожної з країн".

Для студентів ЗакДУ поїздка на міжнародну конференцію не є чимось незвичним, адже університет постійно підтримує участь найсумлінніших із них у міжнародних форумах та конкурсах. На ХХІІ конференцію молоді науковці ЗакДУ підготували доповіді, що стосувалися самостійної роботи студентів, дистанційної освіти, залучення інвестицій у освіту, закордонної практики, переваг та недоліків Болонського процесу.

До слова, саме питання демократизації навчального процесу та необхідності врахування думки студентів висвітлювали у співдоповіді декан факультету міжнародних відносин, доктор історичний наук, професор Іван Вовканич та к.і.н., старший викладач Оксана Свєженцева. Згідно з результатами опитування, здійсненого на факультеті О. Свєженцевою, 73 % опитаних студентів висловилися за індивідуалізацію навчального процесу -- індивідуальні консультації з викладачем (метод тьюторства), оскільки вважають їх найефективнішим видом позааудиторної роботи. Щодо лекційних занять, студенти відзначили дієвими лекції з використанням методів унаочнення, зокрема, мультимедійні лекції та практичні заняття інтерактивного типу (дебати, дискусії, моделювання ситуацій).

По завершенню пленарного засідання конференції можна було ознайомитися із міжнародною науково-технічною виставкою, підготовленою вузами-учасниками. Ректори і декани отримали у подарунок від ЗакДУ монографію авторського колективу вузу "Інтеграція в європейський освітній простір: здобутки, проблеми, перспективи" (за загальною редакцією проф. Ф. Ващука).

Автори найкращих доповідей отримали міжнародні дипломи за підписом 4 ректорів університетів з країн, які приймали конференцію. Її результатом стали напрацьовані рекомендації органам влади в освітній сфері щодо подальшої модернізації вищої освіти для підготовки фахівців європейського рівня. Також у ході роботи конференції підписано кілька угод про міжнародну співпрацю університетів.  
 

30 травня 2011р.

Теги: ЗакДУ, конференція, Ващук

НОВИНИ: Соціо

08:49
/ 2
В Ужгороді вийшли на мітинг проти закону, що обмежує незалежність НАБУ і САП
00:02
У Барбові Мукачівської громади попрощаються з Юрієм Мочарієм, який поліг ще в грудні 2022-го Фото новина
17:51
/ 2
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 7
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
» Всі новини