О 15.00 керівництво міста, райдержадміністрації та районної ради, почесні гості Рахова, депутатський корпус міської ради у складі святкової колони під музичний супровід учасників маршу-параду духових оркестрів піднялися до амфітеатру "Буркут", де відбулося урочисте відкриття свята Дня міста та Дня Європи. Тут, рахів'ян та гостей свята вітали міський голова Ярослав Думин, голова районної державної адміністрації Дмитро Андріюк, голова районної ради Микола Беркела та представники міст-побратимів Рахова. У ході урочистого відкриття ряд рахів'ян були нагороджені грамотами районних держадміністрації та ради.
Після закінчення урочистої частини свята, відбувся Міжнародний фестиваль культур у центрі Європи. У фестивалі брали участь колективи художньої самодіяльності як нашого гірського району, так і колективи з міст-побратимів Рахова, зокрема м. Свіднік (Словаччина).
У суботу святкування Дня міста продовжилось з конкурсу дитячого малюнка на асфальті "Моє рідне місто"; проведенням на стадіоні "Картонник" турніру серед команд шкіл міста. Крім цього, у залі засідань райдержадміністрації відбулась виставка художника та почесного громадянина міста І.В.Доробана. У районному будинку культури відбувся концерт симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії м. Ужгород.
З нагоди святкування Дня Європи, у Центрі Європи відбувся круглий стіл "Природні та культурні цінності у Центрі Європи: проблеми їх збереження та використання" за участю районного керівництва, представників Карпатського біосферного заповідника, держлісгоспів та спеціалістів у сфері охорони навколишнього природного середовища.
йосип кобаль 2011-05-24 / 12:29:00
Дата святкування дня міста - 1447 рік -взята зі книги Історія міст і сіл Української РСР Закарпат- ська область Остання посилається на роботу Ласло Деже Очерки по истории закарпатских гово -ров(1967с 266) Сам Деже опирається на працю Міхая Белої Марамороський комітат(1944 с 121)
Однак у Белої наводиться дата не 1447рік а 1477 Цю ж дату 1477 відносно Рахова наводить і інший історик Деже Чанкі
Отже нинішнє святкування 564-річчя Рахова
грунтується на друкарській помилці в книзі Ласло Дежебяку перебрали неуважні автори
Історії міст і сіл Таким чином перша письмова згадка про Рахів вшдноситься до 1477року і їй сьгодні не 564 роки а дише 534 Різниця ніби-то й невеличка але святкувати друкарську помлку не дуже гарно якось