На Міжнародній конференції в Ужгороді говорили про підвищення енергоефективності та попередження негативних кліматичних змін

6 - 11 травня 2011 року в м. Ужгороді на базі Катехитичного духовного центру (Ужгородський монастир сестер ордену Згромадження Ісуса) відбулася міжнародна науково-практична конференція “Відповідальність за Створіння та енергетичні виклики сьогодення у Східній Європі”.

На Міжнародній конференції в Ужгороді говорили про підвищення енергоефективності та попередження негативних кліматичних змін

Міжнародна науково-практична конференція "Відповідальність за Створіння та енергетичні виклики сьогодення у Східній Європі" цього року продовжила низку щорічних форумів по відповідальності за Створіння, ініційованих Церквою та суспільним рухом за збереження довкілля в Україні і Європі.

Організаторами конференції виступили Кафедра екології та охорони навколишнього природного середовища ДВНЗ "Ужгородський національний університет"; Кафедра католицької теології християнської соціальної етики (Університет Людвіга Максиміліана, м. Мюнхен, ФРН); Комісія з екології і мігрантів Римо-католицької конференції єпископів України; Комісія з екології Мукачівської греко-католицької єпархії; Б'юро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з питань екології; Ужгородська греко-католицька богословська академія імені Блаженного Теодора Ромжі, Благодійний фонд „Церква і навколишнє середовище" за підтримки Німецького федерального фонду з навколишнього середовища (DBU).

Організатори конференції ставили за мету пошук та розвідку шляхів здійснення відповідальності за створіння в контексті енергетичних викликів сьогодення.

На пленарних і секційних засіданнях виступили і запропонували своє бачення напрямків реалізації стратегії підвищення енергоефективності, сталого розвитку та попередження негативних змін клімату в Україні та Європі ієрархи і духовенство Римо-католицької церкви, Мукачівської греко-католицької єпархії, Української Греко-католицької церкви, Української православної церкви (МП), представники Закарпатської обласної ради, управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, науковці Ужгородського національного університету, Києво-Могилянської академії, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Закарпатської філії Славістичного університету, представники природоохоронних органів; неурядових громадських організацій: Всеукраїнської екологічної ліги, Карпатського екологічного клубу "Рутенія", Екоцентру "Тиса", cоціально-екологічної громадської організації "Чистий Берег", Організації Громадянського Суспільства територіального гендерного Центру "Сільська Родина". Під час роботи було організовано ряд інтерв'ю з відомими учасниками і гостями.

На конференції були розглянуті можливості розширення суспільного діалогу Церкви і в Церкві з приводу відповідального ставлення до глобальних екологічних викликів сьогодення у Східній Європі (енергетичні виклики), при тісній співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, науковими установами, освітніми закладами, громадськістю та політичними партіями.
У рамках форуму були проведені круглі столи, дискусії, в ході яких були вироблені конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці церкви, науки, влади і громадськості задля збереження Створіння − Природи. Учасники звернули увагу на проблеми довкілля, зокрема на зміни клімату, які спричинені витрачанням енергії. Ці проблеми можна вирішити лише об'єднавши зусилля влади, політичних сил, НУО, Церкви.

За матеріалами конференції та по підсумках роботи було ухвалено рішення, прийнято резолюції: "Що до ощадливого ставлення до користування енергією", "Що до обмеження розвитку атомної енергетики" та організовано подальшу роботу за для вироблення конкретних практичних рекомендацій.

19 травня 2011р.

Теги: конференція, клімат, дослідження, енергоефективність

НОВИНИ: Соціо

17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
» Всі новини