Про особливості освітньої галузі Берегівщини, про те, яким чином вдається забезпечити оптимальні умови для надання якісних освітніх послуг у цьому регіоні, розповів керівник відділу освіти райдержадміністрації Василь Лендєл, а вихованці та працівники дошкільного навчального закладу з угорською мовою навчання с.Гать (завідувач Єлизавета Барна) хлібом-сіллю зустрічали шановних гостей та своїми виступами продемонстрували повагу до культурного надбання предків. Сільський голова Бейло Ливрінц поділився досвідом організації роботи щодо залучення спонсорської допомоги для задоволення потреб закладу.
А у Виноградівському дошкільному навчальному закладі (дитячий будинок) інтернатного типу (директор Ганна Велеган), члени делегації відзначили, наскільки творчо, різнобічно педагоги намагаються підійти до вирішення питань забезпечення навчально-виховного процесу. Для різнобічного розвитку своїх вихованців, а це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, вони створили комфортні умови для проживання, здобуття початкової освіти та підготовки до самостійного життя. До послуг дітей, які проживають родинами, кімнати арома- та фізіотерапії, басейн, логопедичні кабінети тощо.
Далі – знайомство з роботою Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Завдання позашкільного навчального закладу координувати інформаційно-методичну, природоохоронну і дослідницьку роботу педагогів, учнів і юннатів шкіл та позашкільних установ області. Про його будні, перспективи розповів директор Олександр Геревич під час візиту до Хустської філії ЗОЕНЦ, натуралістичної бази „Нарцис", розташованої у мальовничому куточку нашого краю, Нарцисовому полі. Саме на території бази „Нарцис" на згадку про перебування у Закарпатській області учасниками Всеукраїнської естафети „Нові горизонти української школи" було висаджено кущі туї.
По завершенні візиту освітяни Чернігівщини висловили щиру подяку своїм колегам із Закарпаття за плідну дводенну роботу та наголосили, що поїздка на Закарпаття була корисною і водночас цікавою. За її результатами чернігівчани намагатимуться впроваджувати у навчальних закладах своєї області ті досягнення закарпатців, той досвід, що дозволяють розвинути здібності кожної дитини відповідно до віку, виховують загальнолюдські цінності, формують інтелектуальний потенціал особистості, громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору.
Управління освіти і науки Закарпатської ОДА