Скульптурна композиція "Пам'ятник заробітчанам" відтворює сумну картину прощання чоловіка з сім'єю. Голова сім'ї із торбою вирушає у світ далекий, його на прощання обіймає маленька донечка. Поруч стоїть зажурена вагітна дружина із дитятком на руках.
Збоку на плиті викарбувані сто імен загиблих на заробітках колочавців. Композиція стоїть у центрі села, на автобусній зупинці. Місце символічне – адже звідси не одне покоління колочавців проводжало своїх близьких на заробітки.
"Я дуже часто приїжджаю до Колочави і постійно чую, що хтось загинув на заробітках, – розповідає ініціатор створення пам'ятника, народний депутат України Станіслав Аржевітін. – Після проведення у селі соціологічного дослідження статистика виявилася просто вражаючою: за останні 50 років із Колочави загинули на чужині понад 100 осіб. Тобто, кожного року гине у середньому дві людини. В основному це молоді хлопці та чоловіки у розквіті сил. І не помічати цього не можна – бо це теж фронт, лише трудовий. Жодна війна не забрала у Колочави стільки життів, як заробітчанський фронт". Причини різні – порушення правил техніки безпеки, нещасні випадки, стан здоров'я та інші.
KarpatNews.in.ua Відео - 24 канал
Орися. 2011-05-09 / 13:29:00
В принципі, дійсно, памятник мусів бути архаїхчним, бо зробивши памятник заробітчанину 70-90-тих ідею було б спохаблено. Довелося б якось зобразити заробітчанина у смішних спортивних штанях, незрозумілому дермантиновому куртяку, а поряд з ним жінку - заробітчанку (адже це було масове явище), що їде на уборку в таких самих розтягнутих спортивних штанях, босоніжках на каблуку, в такому ж куртяку у хустині, із вставними золоми зубами, а тоді вже бабцю яка залишилася з дітьми. Просто на дошці вартувало згадати що заробітчанство у нас споконвічна проблема..
местный 2011-05-09 / 13:00:00
по моему мнению (человека, как и тысячи или миллионы других, спорадически выезжающего на порядком уже настоп*здившие заробiтки) идея и исполнение отличные.
что примечательно: фамилии и скульптора и будiвельника также есть на доске погибших заробiтчан - вряд ли их однофамильцы. кто из родных сгинул "на чужинi, на чужiй роботi"...
Янко 2011-05-08 / 23:51:00
Давно пора! Идея прекрасная, исполнеие тоже вроде на уровне.
сорри 2011-05-08 / 23:19:00
Як на мене, "архаїзм"цього пам'ятника - абсолютно виправданий: заробітчанство у нашому краї розпочалося не в 90-ті роки минулого століття, а ще в ХІХ ст. Першим русином, який ступив на американську землю, був закарпатець. А "кравчучка" є символом не заробітчанства, а просто зубожіння в перехідний період...
Орися. 2011-05-08 / 23:07:00
Хороша ідея. Скульптурна група самі по собі хороша, одне все таки є але.Вони занадто архаїчні і не відображають час і ментальність(останні 50 років) .Адже мова іде про радянську епоху.
Я колись пропонувала покласти у нас на вокзалі памятник жінці(бойкині) з кравчучкою, яка в часи перестройкиі пустих полиць , годувала наше місто.Але кому цікаві такі ідеї.
мак 2011-05-08 / 21:47:00
на памятниках економити не можна - бо це память яка має бути на довго і міцно !
Мак 2011-05-08 / 21:46:00
деревяних ведмедив - теж у смиття !
Луч 2011-05-08 / 21:43:00
Ось це вже щось схоже на памятник!!!(Підкреслю - щось схоже)... А не то шо нам мерія Ужгорода підсовує вибачаюсь, але... ******чика-миколайчика за 20 грн., який в мыкроскоп треба розглядати, та й те здасться іграшкою, а не памятником... Ще й на такому піаритися - це гріх...Подивіться які памятники в эвропейських мыстах і скільки їх там - і ви зрозумієте про що я і наскільки я правий !!!!!!!!!!