Про підсумки роботи податкових органів в нашому краї за перший квартал поточного року сьогодні, 27 квітня, на прес-конференції розповів представникам ЗМІ голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо.
Як зазначив головний податківець області, за І квартал 2011 року до Зведеного бюджету області органами державної податкової служби області забезпечено надходження платежів у сумі 408,3 млн. грн., що на 16,4%, або на 57,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Із загальної суми мобілізованих коштів 44% складають платежі до Державного бюджету та 56% -- до місцевих бюджетів.
У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до Зведеного бюджету області займає податок на доходи фізичних осіб 43,5%, податок на прибуток підприємств -- 12, 3% та податок на додану вартість - 24,7%. А якщо порівняти з минулорічним періодом, то сплата податку на доходи фізичних осіб зросла на 14,5%, податок на прибуток - на 20,1%, збір ПДВ збільшився на 35,8%.
А збір платежів до загального фонду Державного бюджету склав 179,6 млн. грн., що на 26,7%, або ж 37,9 млн. грн. більше, ніж у першому кварталі минулого року.
У цілому, до місцевих бюджетів сплачено податків і зборів у сумі 228,7 млн. грн., що на 10,2% більше відповідного періоду минулого року. Найбільша частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на сплату податку на доходи фізичних осіб -- 77, 6%
Побільшало надходжень від сплати ПДВ. Вони склали 101 млн. грн. Це на 26,6 млн. гривень більше, ніж у І кварталі 2010 року. Зокрема, протягом січня-березня цього року платниками ПДВ області заявлено до відшкодування податку на додану вартість на рахунки платників в банківських установах в сумі 72,5 мільйонів гривень, що більше у порівнянні з І кварталом минулого року на 14,3 млн. грн. За підрахунками за звітний період фактично відшкодовано на розрахункові рахунки платників податку 85,5 млн. гривень ПДВ.
Розповів журналістам Василь Іванчо і про кількість суб'єктів господарювання та легалізацію найманої робочої сили. В області станом на 1 квітня цього року на обліку в органах державної податкової служби Закарпатської області перебувало майже 90 тисяч суб'єктів господарювання. Із них 19972 – це юридичні особи та 70023 – фізичні особи – підприємці. У порівнянні із відповідним періодом минулого року кількість суб'єктів господарювання-юридичних осіб збільшилася на 465 одиниць, фізичних же осіб-підприємців побільшало на 1617.
"Одне із першочергових завдань для органів податкової служби є легалізація зайнятості, зменшення боргів із заробітної плати, підвищення рівня оплати заробітної плати, -- говорить Василь Іванчо. – Вирішення цих завдань сприяє наповненню місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансується освіта та медицина".
Так, за 3 місяці поточного року податківці виявили 839 найманих осіб, що здійснювали свою діяльність без оформлення трудових відносин. Майже всіх їх уже залучено до оподаткування. Себто, на сьогодні вони вже офіційно працевлаштовані.
Значну роль в роботі податкової служби відіграють підрозділи податкової міліції. Особлива увага в роботі цих підрозділів приділяється викриттю та припиненню діяльності "конвертаційних" центрів. До прикладу, цьогоріч припинено діяльність двох конвертаційних центрів. Один із них було ліквідовано напередодні у Мукачівському районі.
Загалом, протягом І кварталу цього року підрозділами податкової міліції ДПА в Закарпатській області виявлено 26 злочинів у сфері оподаткування, по яких порушено 21 кримінальну справу. 9 з них – це злочини за ухилення від сплати податків, 8 – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
На сьогодні збитку по всіх кримінальних справах, що знаходились в провадженні, становлять 22,1 млн. грн., з яких уже відшкодовано 10 млн. грн. За три місяці від початку року зареєстровано 37 фактів вилучення товарно-матеріальних цінностей з незаконного обігу на суму майже в 5 млн. грн. Припинено діяльність також 12 підпільних цехів у процесі здійсненні оперативно-розшукових заходів із встановлення шляхів надходження на ринки області фальсифікованої продукції. 2 з цих виробництв припинили свою роботу за нелегальне виробництво алкогольної продукції.
"Сьогодні перед податковою службою стоїть завдання зруйнувати схему ухилення від сплати податків та запобігти їх використанню у подальшому. Водночас податкова працює над суттєвим зменшенням кількості перевірок. Так у ІІ кварталі їх кількість зменшено на 30%, а на ІІ півріччя цього року заплановано вдвічі менше перевірок. Сумлінних платників перевірки не торкнуться", -- повідомив головний податківець нашого краю.
Щодо роботи у І кварталі підрозділами податкового контролю юридичних осіб було проведено 314 комплексних документальних перевірок. З них 99 планових та 215 позапланових. За їх результатами сума донарахованих узгоджених податкових зобов'язань, яка підлягає погашенню, склала більше 10 мільйонів гривень. Уже до бюджету надійшло 8,3 млн. гривень, що на 950,4 тисяч гривень більше ніж за відповідний період минулого року.
На закінчення голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо відповів на всі запитання, що задали журналісти.
Тетяна Горянка, для Закарпаття онлайн