Нещодавно, на звернення обласної УНП щодо проведення спільного мітингу до відзначення Дня Соборності України, разом з іншими національно-демократичними силами та громадськими організаціями, біля пам'ятника Тарасові Шевченку, Ужгородський міськвиконком, посилаючись на попередні рішення Ужгородської міської ради та виконкому, проінформував обласну організацію, що існують тільки три визначені місця для проведення мітингів, в які, нажаль, не входить місце біля пам'ятника Тарасові Шевченкові. Більш того, у відповіді було зазначено, що виконком Ужгородської міської ради залишає за собою право на примусове припинення мирного зібрання.
У зв'язку з такими непорозуміннями з місцевою владою, організатори мітингу змушені були констатувати, що "є ознаки порушення Конституції України, що в ч.2 ст.39 свідчить про існування права громадян на збори, мітинги, походи і демонстрації. Зміст ст. 39 Конституції України відповідає положенням міжнародних договорів, зокрема, Загальній декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права".
"Оскільки, користування цим правом не підлягає жодним обмеженням, крім тих, які відповідно до закону необхідні в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, громадського порядку, охорони здоров'я й моральності населення або захисту прав і свобод інших осіб. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися відповідно до закону виключно судом", - зазначається у зверненні до Ужгородського міського голови.
Також, представники УНП зазначають, що "норми приблизно такого ж змісту є і в актах міжнародного законодавства. Виконавчий орган місцевої влади має право при потребі запропонувати тим, хто звернувся з заявою, інші час і місце проведення заходу. Але виключно запропонувати, а не обмежувати, встановлюючи або відводячи особливі місця для їх проведення".
На думку голови Закарпатської УНП Іван ГАБОРА - "визначення відповідних обмежених місць виключає можливість інтерактивності, зв'язку з органами державної влади або іншими установами чи організаціями до яких спрямований основний "меседж" мітингуючи, тобто громадян, які висловлюють свою громадську позицію або відстоюють свої законні права. А відповідне рішення ХІІ сесії ІІІ скликання (2-е засідання) від 8 вересня 1999 року обмежує згадані права і свободи, що зафіксовані в основному законі держави Україна – Конституції".
У зверненні наголошується ще й на тому, що "Конституція України і її закони не надають права Виконавчому комітету місцевої ради забороняти чи тим більше примусово припиняти заходи. Виконком міської ради має тільки повідомити правоохоронні органи про проведення масових заходів для забезпечення правопорядку".
Окрім цього, в УНП не погоджуються з існуючою формою при узгодженні заяв на проведення масових заходів, - вони вважають, що "рішення №245 02.09.2009 р. виконавчого комітету Ужгородської міської ради щодо узгодження заяв робить багато ускладнень для бажаючих реалізувати своє конституційне право на мирні масові заходи. Адже організаторам необхідно обійти близько одинадцяти державних установ (служб), аби завізувати узгодження".
"Подібні обмеження ми пригадуємо за часів Радянського Союзу до здобуття очікуваної Незалежності України, тому нам дуже прикро, що сьогодні існують такі документи, які повертають нас до тоталітаризму і суперечать цивілізаційному поступу та розвитку демократії", - коментує ситуацію голова Закарпатської обласної організації УНП Іван ГАБОР.
2011-04-28 / 16:08:00
Где наши права. Зарыты в бумагах. Конституцию изнасиловали
2011-04-26 / 18:33:00
Давно пора.
той хто греблі рве 2011-04-21 / 17:46:00
Ви, русини, вже забрехалися, коли це ви у мирі з руськими жили - ви ненависники - вам всі недобрі і даже румуни, цигани як ви їх кличите, і руські, які прийшли після війни, а тепер і ще їхні діти вам мішають. Брехня. Подумайте, перед тим як писати дурню...
Злий 2011-04-20 / 21:02:00
Хто міг здогадувався про існування подібних речей. Це тільки у нас таке можна зробити. До суду треба за таке подавати.