Уже в перший день приїзду талановитий колектив, яким упродовж років незмінно керує невтомний пропагандист народного танцю, доцент Сергій Жир, виступив зі святковим концертом у Будинку культури міста Чопа. Після привітання міського голови Галини Цар учасники урочистостей - прикордонники, митники, представники трудових колективів та громадськості прикордонного міста - упродовж півтори години бурхливими оплесками сприймали кожен танцювальний номер. Неабиякий успіх у глядачів викликали солісти-вокалісти ансамблю - Євгенія Борисенко, Олексій Поплика, Діана Рішко.
Лелі і джури у магії танцю
Щире захоплення викликав виступ народного фольклорного колективу в Ужгороді. У великому залі обласної філармонії був аншлаг. На зустріч із "Веселкою" прийшли студенти вишів, їх наставники, мешканці міста - шанувальники фольклорного танцювального мистецтва. Велична хореографічна композиція "Ми з України", запальні українські, російські, молдавські, єврейські, грецькі народні танці, акапельна мініатюра "Їхав козак", хореографічна зарисовка "Кубанські козаки" та ряд інших майстерно виконаних номерів викликали справжній шквал оплесків.
Із особливим захопленням сприймали танцювальні твори козацької тематики учасники шкільної художньої самодіяльності - вихованці Перечинської школи-інтернату для дітей-сиріт. Незадовго до цього вони всією школою вступили до лав реєстровців. Тож директор навчального закладу, підполковник УРК Василь Коба та керівництво обласного козацького осередку подбали про те, щоб лелі й джури отримали можливість відчути справжню магію народного танцю.
Поділитися досвідом...
Незабутнє враження на гостей з берегів Дніпра справила й організована реєстровцями творча зустріч з педагогами та студентами Ужгородського коледжу культури. Його керівник, заслужений працівник культури України Михайло Митровка, педагоги цього навчального закладу, відомі закарпатські балетмейстери - народний артист України Михайло Сусліков,
заслужений працівник культури Іван Пастеляк - щедро ділилися з гостями "секретами" збереження й популяризації у регіоні танців багатьох народів, представники яких компактно проживають у ряді населених пунктів Закарпаття. Захоплення дніпропетровців викликали своєрідні "майстер-класи" з виконання угорських, словацьких народних танців, які провели для них студенти коледжу - майбутні фахові танцівники. Для розширення репертуару "Веселки" в нагоді стане й подарунок, який дирекція коледжу вручила керівнику "Веселки" Сергію Жиру. Це - унікальні записи закарпатських народних танців у виконанні відомих танцювальних колективів та книгу народної артистки України, багаторічного балетмейстра Заслуженого закарпатського народного хору Клари Балог, у якій подається їх опис.
Закономірний резонанс
Козацька старшина обласного осередку УРК подбала й про те, щоб, окрім виступів з концертами, танцюристи з Дніпропетровська познайомилися з історією Закарпаття. Для них були організовані екскурсії до замків і музеїв Ужгорода та Мукачевого, а працівники Чопської митниці розповіли про роботу контрольно-пропускних пунктів на українсько-угорському та українсько-словацькому кордонах.
Концерти "Веселки" у Чопі й Ужгороді стали резонансною подією в їх культурному житті й викликали жваве обговорення не лише серед студентської молоді, але й наставників її. Як зазначив після концерту в обласній філармонії декан філологічного факультету Ужгородського національного університету Юрій Бідзіля, такі зустрічі молоді з різних регіонів - це не лише важливий засіб її естетичного виховання. Це - можливість усвідомити всю велич фольклорної спадщини й тієї незаперечної істини, що народний танок, пісня - це справжня душа українського народу. А вона у нас спільна - як на Сході, так і на Заході.
УРК