На Закарпатті представники міністерств довкілля п’яти країн опрацьовували план господарювання в басейні Тиси

У понеділок, 11 квітня, в обласному центрі Закарпаття відбулася зустріч представників міністерств довкілля п’яти країн басейну річки Тиса. У рамках головування України в Міжнародній комісії із захисту р. Дунай делегації Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини, України та Європейської комісії, а також представники міжнародних природоохоронних організацій зібралися в обласному центрі Закарпаття.

На Закарпатті представники міністерств довкілля п’яти країн опрацьовували план господарювання в басейні Тиси

Під час зустрічі опрацьовано план сталого господарювання в басейні річки Тиси, яка є спільною природною спадщиною для всіх згаданих держав, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

Відриваючи засідання міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський відзначив:

– Річка Тиса – одна з головних водних артерій цього краю. Гірські потоки і різноманітний ландшафт створили прекрасні умови для розвитку унікальної флори та фауни. Це одна з найкрасивіших річок Європи. Але проблеми Тиси також широко відомі. Руйнівні повені, забруднення відходами, а також збереження біорізноманіття – це головні питання, на яких сьогодні необхідно сконцентрувати наші зусилля.

Голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, вітаючи високоповажних гостей, висловив впевненість, що природоохоронці запропонують план сталого господарювання в басейні річки Тиси.

– Участь у цій зустрічі представників європейської спільноти, яких поєднує Тиса свідчить про бажання вирішити спільні проблеми. Ми очікуємо від високоповажного міжнародного зібрання прийняття реальних рішень, спрямованих на забезпечення сталого розвитку Тисайського регіону, охорону й дбайливе використання природних ресурсів, підвищення ефективності співробітництва щодо захисту території від паводків. Важливою складовою нашої співпраці є створення спільних природоохоронних територій. Вже маємо вдалі приклади – Притисянський ландшафтний парк (спільно з Угорщиною), програма збереження букових пралісів (спільно зі Словаччиною), програма збереження мараморошських гір (спільно з Румунією). В цьому напрямку ми відкриті до співпраці, – констатував Іван Балога.

Виконавчий секретар міжнародної комісії Філліп Веллер розповів про конкретні проекти, що вже незабаром реалізовуватимуться на виконання меморандуму.

– По-перше, це будівництво очисних споруд. Будуть визначені місця та складено графік робіт. По-друге, заплановано відновлювати природні заплави річки Тиса. По-третє, задекларовано готовність реалізовувати спільні протипаводкові проекти, – зазначив Філіп Веллер.

Представники міністерств уклали Меморандум про порозуміння "Посилення співробітництва в басейні р. Тиси в напрямку імплементації Плану інтегрованого управління басейном ріки Тиси з метою підтримки сталого розвитку регіону". Цей План, який протягом шести років готували експерти зазначених країн, у тому числі за активної участі української сторони, має на меті поширити реалізацію Рам­кової водної директиви ЄС у п'яти державах басейну Тиси. Україна виконуватиме цю директиву, аби наблизити до європейських вітчизняні стандарти захисту довкілля. Окрім того, це одна з обов'язкових умов вступу нашої держави до ЄС. Зважаючи на це, зустріч в Ужгороді не тільки відіграла значну екологічну роль, а й сприятиме подальшій європейській інтеграції України.

12 квітня 2011р.

Теги: міністерства, довкілля, Тиса, очисні споруди

НОВИНИ: Політика

13:43
У Буштині на Тячівщині зіткнулися BMW X6 і Citroen, а у Верхньому Бистрому на Хустщині - Renault і Fiat
01:53
/ 1
Стало відомо про загибель місяць тому на Харківщині Анатолія Вороненка з Берегова Фото новина
19:28
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Мельничука з Квасів на Рахівщині, що понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 6
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
» Всі новини