У ході весняного заходу люди отримають додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до процесу садіння дерев. Минулої середи ми відвідали Вучківське лісництво, з роботою якого у весняний період ознайомив нас лісничий Андрій РОМАНИШИН.
— Територія Вучківського лісництва займає 5483 га землі. У нас трудяться 12 чоловік основного складу, одна майстерська дільниця та вісім обходів. Наше основне завдання, як, звичайно, і всіх лісівників — охорона лісу. Ми вирощуємо його, доглядаємо за ним і заготовляємо. Протягом року заготівля лісу від рубок головного користування складає 2700 кубометрів, а від рубок поліпшення якісного складу лісів — 1 тис. метрів кубічних. 34 га становлять рубки догляду за лісом. Посадка лісових культур ведеться на площі 5 га. Вартим уваги є те, що на сьогоднішній день спостерігається тенденція до відновлення лісу не методом створення лісових культур, а природним його поновленням. Для цієї мети вирощуємо посадковий матеріал лісових порід таких, як бук лісовий, ясен звичайний, клен-явір, ялиця біла, ялина європейська тощо.
Крім того, на території лісництва, як бачите, є відділення зеленого черенкування. Тут вегетативним методом вирощуємо декоративні породи — ялівець, кипарисовик, різні форми туї. Через рік ці саджанці лісівники висаджують у шкілки, які знаходяться поруч. На сьогоднішній день у таких шкілках ми вже готові реалізувати саджанці туї західної, кипарисовик лавсона, самшита вічнозеленого, ялівця козачого, форзиції, ялини колючої. Як правило, в ході місячника благоустрою та санітарної очистки в районі ми розповсюджуємо їх серед населення, колективів підприємств, організацій, освітніх закладів.
Не можу сьогодні не згадати про тих, хто чесно і самовіддано виконує професійні обов'язки, справжніх любителів лісового господарства. Вже багато років, передаючи естафету лісової справи в сім'ї, працюють майстрами лісу Василь Васильович Бута, котрий унаслідував справу від батька, та його син Василь вже в третьому поколінні. З діда-прадіда трудиться тут і Василь Михайлович Думишинець. Відношенням до роботи заслужив повагу в колективі також Федір Васильович Юрик. Не забуваємо і про пенсіонерів, багаторічний досвід яких і сьогодні нам у підмозі. Наприклад, Іван Костянтинович Беля ще й сьогодні допомагає молодим лісівникам вирощувати декоративні породи методом зеленого черенкування. Чіткий контроль у бухгалтерській справі веде добросовісна працівниця — бухгалтер з багатим досвідом роботи Марія Михайлівна Росоха.
Наш невеликий, але дружний колектив також включився в акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках", яка в районі співпадає з місячником благоустрою та санітарної очистки. За цей період плануємо облаштувати рекреаційний пункт (місце відпочинку) в ур. Вирище, облагородити джерела питної води, що є вздовж автотраси. До робіт маємо намір залучити як всіх працівників лісової охорони, так і учнівську молодь та колектив сільської ради.
Користуючись нагодою, хочу звернутися з проханням до громадськості з приводу обачності при спалюванні сухої трави на своїх земельних ділянках. За сонячної погоди вогонь може перекинутися на лісові угіддя, внаслідок чого і виникають пожежі в лісах.
Марія РУБЕЦЬ, "Верховина" для mizgir.com.ua
Принциповий 2013-09-16 / 22:55:21
Чого закарпатські лісництва не мають сайтів? Де і як можна повідомити про порушення?