З 1997 року УСП є дійсним членом Європейської Асоціації Психотерапії (ЄАП). Таким чином, представники різних напрямків психотерапії – члени УСП, мають можливість долучатися до Європейських та світових процесів в галузі психотерапії і психіатрії.
Закарпатський осередок УСП було створено у 2002 році. Засновником організації стала Вікторія Башкірєва (Онищук). Крім популяризації психотерапії в регіоні, осередок створює професійне середовище для розвитку, взаємо підтримки та самореалізації спілчан. На сьогоднішній день – це 32 спеціалісти - представники різних соціальних груп: медичні психотерапевти та психіатри, гуманістичні психотерапевти (немедичні), психологи-викладачі, практикуючі психологи, соціальні працівники.
Розвиваються такі напрямки як груповий психоаналіз (відповідальна – Кузьмик М.), системна сімейна та дитяча психотерапія (відповідальна – Башкірєва В.), гештальт - терапія (відповідальний – Башкірєв В.), позитивна психотерапія (відповідальна Фурсова С.), транзактний аналіз (відповідальна – Залужна О.), символ-драма (відповідальна – Фреган А.), клієнт-центрована терапія (відповідальний Романів О.), EMDR по Бярне (відповідальна – Баторі-Тарці З.). Працює етична комісія, покликана слідкувати за дотриманням етичного кодексу УСП, якістю психотерапевтичних послуг, що надаються членами осередку. Голова етичної комісії, член правління осередку – Кузьмик М.
Спілка відкрита до діалогу та співпраці з фахівцями суміжних професій, різними організаціями та установами. Такі наміри підтверджуються активностями, які відбуваються в осередку. Так, на початку цього року Закарпатський осередок увійшов до складу громадської ради при ОДА. Започатковано нові проекти: підтримка дітей-сиріт, випускників Часлівської школи-інтернату (керівник проекту – Баторі-Тарці З.), створення першого в області центру допологової підготовки на базі УМПЦ (жіноча консультація №1, відповідальна – Братасюк Н.), здійснюються спільні проекти з Київським інститутом інтегративної психології і психотерапії, налагоджено співпрацю з ОТРК, в програмах якої фахівці осередку беруть активну участь, зв'язки з громадськістю підтримуються через пресу. 9 – 10 квітня члени осередку підтримають власною участю в майстер-класах та воркшопах перший Закарпатський фестиваль психології "Carpe Diem" (керівник проекту – Залужна О.).
Вже традиційною стала обласна науково-практична конференція з дитячої та юнацької психотерапії, присвяченої Міжнародному Дню захисту дітей. Фахівці осередку проявили себе в акції Інституту системної сімейної психотерапії "Щаслива родина – щаслива Україна", щороку в с. Жденієво проходить гештальт - інтенсив "Чорничні ночі", за участю українських психотерапевтів та С - Петербургського інституту гештальту (працюють терапевтичні групи для дітей і дорослих, групи з оргконсультування). Тематичні семінари з різних напрямків стали невід'ємною частиною життя осередку: арт-терапія, робота з сексуальністю в гештальт - методі, етичні принципи в роботі психотерапевта, "Mind – Body" техніки в підготовці до пологів.
Закарпатський осередок отримав почесне право приймати ювілейну конференцію УСП в Ужгороді, яка відбудеться 1 – 3 липня 2011 року. Детальнішу інформацію про цю подію можна прочитатите на сайтах Закарпатського осередку УСП та Української Спілки психотерапевтів.
Шановні колеги, Українська Спілка психотерапевтів пройшла випробування часом, вона росте і розвивається, сприяючи становленню сучасної психотерапії в Україні та регіонах. Закарпатський осередок – один з активніших. Цим завдячуємо кожному з Вас. З святом, дорогі колеги!
Голова Закарпатського осередку УСП Наталія Братасюк