Серед присутніх були лікарі з усієї області, а також гість зі Львова – лікар-онколог ЛДОРЛДЦ С.Г.Бондаренко.
На конференції заслухали доповіді Н.Ю.Дячун– лікаря-отоларинголога-онколога, П.В.Паука – обласного ЛОР-спеціаліста, Д.В.Мельничука – заввідділенням щелепно-лицьової хірургії УЦМКЛ, В.І.Лешака – асистента кафедри хірургічних дисциплін ФПО, А.В .Русина професора, обласного онколога УОЗ, Президента Асоціації онкологів Закарпаття та С.Г.Бондаренка.
Лікарі-спеціалісти обговорювали актуальні проблеми виявлення та лікування злоякісних утворень у порожнині рота та гортані. Як зазначили учасники, попереду буде ще кілька конференцій такого роду, основними темами яких будуть онкологічні захворювання нирок та мозку.
На Закарпатті, за даними досліджень, показник хворих, у яких виявлено злоякісні пухлини гортані, перевищує середньоукраїнський показник. Раком гортані в краї найчастіше страждає чоловіче населення. Це пов'язане з трудовою діяльністю за кордоном, шкідливими умовами праці. Такий показник в області прирівнюється до показників у промислових районах України (Донецька, Дніпропетровська області). Натомість, показник кількості пацієнтів із злоякісними пухлинами глотки – нижчий середньоукраїнського.
Закарпатські лікарі відзначили, що найчастіше до них звертаються пацієнти, у яких спостерігається вже 3-4 стадії захворювання. Відсоток громадян, у яких виявляють злоякісні утворення на ранніх стадіях (1-2), значно менша. За словами А.В.Русина, максимальна частина населення, яка звернулася до лікарів, отримала спеціальне лікування.
Серед основних завдань конференції було не тільки обмінятись досвідом та досягненнями у галузі дослідження ЛОР-органів, уражених раком, а й обговорити актуальні проблеми, які стосуються кожного лікаря-онколога. Зокрема, Н.Ю.Дячун зазначила, що кваліфікованих ЛОР-онкологів в Україні менше 30, не враховуючи кафедральних. У ЛОРа-онколога немає можливості спостерігати за всіма хворими. Для цього йому потрібна підтримка ЛОР-спеціалістів у районах. "Проте так склалася ситуація, що районні лікарі ЛОР-профілю не надто переймаються спостереженням за онкохворими та їх занедбаним станом", – зазначила лікар-онколог.
Присутні дійшли висновку, що для того, аби хворі мали більше шансів на одужання, районні ЛОРи – лікарі-спеціалісти – мають мати тісну співпрацю з онкологами в районах.