БРАТИ Й СЕСТРИ В ХРИСТІ!
Господь Бог дарував нам, людям, чудову природу, з її величезним розмаїттям ландшафтів – лісами, полями, горами, річками й озерами, прикрашеними ароматом і різнобарв'ям квітів, солодкозвучним співом птахів, багатством мешканців прісних і морських вод... І людина, якщо вона дійсно вважає себе християнином, повинна, як зіницю ока, берегти ці даровані нам Творцем блага. Але чи так ми чинимо в нашому повсякденному житті? Задумайтеся!
От зараз підходить до кінця зима, наближається весна з її першими ознаками - зацвітають проліски й інші ранні провісники відродження життя після зимової сплячки. Чи радіємо ми, дивлячись на лісові галявини, всипані білими й фіолетовими квітами? На жаль, багато хто з нас частіше думає про те, як би їх зірвати й найбільш вигідно продати на базарі.
В жодному випадку робити цього ніяк не можна! Адже кількість населення на Землі від століття до століття, з року в рік зростає, а ділянки первісної природи все скорочуються й скорочуються, а разом з тим стає все менше місць, де збереглися й ростуть першоцвіти. Не дарма вчені включили їх до"Червоної книги", оскільки ці рослини перебувають на межі повного знищення. Тому збір таких квітів заборонений державними постановами, за порушення яких накладається штраф... Збереження і багатство цих квітів залежить не від кого-небудь стороннього, а від нас із вами. Хто дав нам право знищувати те, що створено нашим Творцем, Господом Богом? Первоцвіти – це не ті рослини, які даровані людині для життя, вони не служать їжею, одягом, будівельним матеріалом. Тому й ставлення до них повинно бути особливим, відмінним від того, як ми беремо в природи хлібні злаки, садові фрукти, деревину й т. д. Залишіть дику природу жити за своїми правилами, не перешкоджайте її нормальному розвитку! Любіть самі й учіть своїх дітей поважати Створіння, природу, а своїх чоловіків остерігайте від існуючого ще і в наш час різновиду браконьєрства!
Адже разом із розцвітанням пролісків й інших первоцвітів наступає й пора, коли в наших річках починають відкладати ікру щуки, і вилов цих риб ранньою весною інакше, ніж браконьєрством, назвати не можна; з Півдня прилітає багато птахів, щоб у нашому краї дати нове потомство, але ж багато горе-мисливців, порушуючи правила полювання, стріляють навесні дичину... Все це приклади небогоугодних діянь. Вдумайтеся у щойно сказане, чиніть за Божими заповітами, будьте благочестиві!
Амінь!
Голова комісії з екології і мігрантів Римсько-католицької конференції єпископів України, єпископ Мукачівської дієцезії Антал МАЙНЕК
Преосвященний владика МІЛАН, Мукачівський єпископ, голова комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії