Загальна кількість основних домашніх телефонних апаратів на 01.01.2011р. становила 162,0 тис.одиниць при 165,4 тисяч на 01.01.2010р. Питома вага домашніх телефонних апаратів в загальній кількості основних складає 84,1%.
Кількість основних домашніх телефонних апаратів у розрахунку на 100 сімей області складає 45 одиниць. Слід відмітити, що в загальній кількості питома вага встановлених домашніх телефонних апаратів у сільській місцевості змінюється у сторону збільшення. Однак рівень забезпеченості телефонізації в містах складає 63 одиниць, в сільській місцевості значно нижчий і становить 34 телефонних апаратів на 100 сімей. Найкраще забезпечені телефонними апаратами сім'ї в обласному центрі, а саме: на 100 сімей припадає 98 телефонів.
За останні роки спостерігається тенденція зміни структури засобів зв'язку. Максимальна комфортність у процесі комунікації, зручність, швидкість та інші переваги мобільного зв'язку підвищують його популярність про, що свідчать статистичні дані. Так, кількість абонентів мобільного зв'язку станом на 1 січня 2011 року становила 1350,2 тис. одиниць (у тому числі для населення 582,4 тис.) це означає що кожний мешканець Закарпаття, враховуючі всі вікові категорії населення, користується принаймні одним мобільним телефоном Безумовно, із впевненістю можна сказати, що на ринку мобільного стільникового зв'язку великі перспективи, він активно розвивається і стає дедалі доступнішим у користуванні серед населення, його перевагами користуються все більше і більше людей.