У зустрічі з українського боку взяли участь наступні офіційні особи та представники зацікавлених організацій: голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, голова Великоберезнянської районної ради Василь Канюк, заступник голови Великоберезнянської РДА Михайло Кіндрат, заступник голови Великоберезнянської райради Василь Риган, президент Міжнародної Асоціації "МАІРР" Наталія Носа, керівник Українсько-польського центру транскордонного співробітництва Вадим Пилипенко, головний спеціаліст відділу з питань європейської інтеграції та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Іванна Касинець, голова Великоберезнянської селищної ради Богдан Кирлик.
З польського боку у зустрічі взяли участь Голова повіту Леско Марек Панько та його заступник Станіслав Желашик.
Великоберезнянський район України та повіт Леско Польщі є сусідами. І вже не перший рік підтримують партнерські стосунки. Але щоб приїхати на Великоберезнянщину польським партнерам доводиться долати сотні кілометрів через Львівську область або Словаччину.
Тому не випадково учасники зустрічі приділили значну увагу проблемі відкриття та розбудови нового пункту пропуску "Лубня-Волосате" на закарпатській ділянці українсько-польського кордону. Відкриття такого пункту переходу створило б умови для розвитку взаємовигідного партнерства між прикордонними територіями Закарпаття та Підкарпатського воєводства, для сталого розвитку обох регіонів на основі конкурентоздатності, доступності територій, підвищення інвестиційної привабливості, розвитку ринку людських ресурсів, підвищення рівня життя населення. Це сприяло б також покращенню соціально-економічного розвитку у регіоні по обидві сторони кордону України та Польщі, розвитку інфраструктури, що у свою чергу привабило б потенційних інвесторів, підвищило рівень життя населення прикордонних територій, підвищило б ефективність використання їх туристичних та природних ресурсів.
Однак це питання досі з боку польської сторони залишається невизначеним, а тому заважає вирішенню інших напрямів співпраці, підготовки та реалізації спільних проектів як у галузі туризму, екології, соціальної сфери, так і культурно-освітньої діяльності.
Голова повіту Леско Марек Панько підтримав ініціативи української сторони, що стосуються необхідності прийняття міжурядового рішення щодо відкриття нового пункту пропуску на українсько-польській ділянці кордону, сумісне проведення культурних, спортивних та освітніх заходів, співпрацю у розвитку пішого, велосипедного, кінного туризму, а також сумісної організації та проведення Днів добросусідства "Україна-Польща". Зі свого боку, польська сторона запропонувала використати можливості фінансового інструменту Європейського Союзу, Програму транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013" та залучити інвестиції до Великоберезнянського району з метою покращення інфраструктури доріг та туристичної привабливості регіону.
Михайло Кічковський як голова комісії з питань транскордонного співробітництва Закарпатської обласної ради та голова Ради "Карпатського Єврорегіону" звернув увагу на важливість розбудови прикордонної інфраструктури для транскордонного співробітництва між регіонами України та Польщі та для реалізації європейської політики партнерства, в тому числі і для реалізації рішень Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо сталого розвитку Карпат.
У зв'язку з цим сторони домовилися інтенсифікувати роботу щодо транскордонної співпраці та вирішення питання відкриття пішохідно-туристичного пункту пропуску "Лубня-Волосате".
Іван Діус