Загалом же, як з'ясувалося на нараді, хоча є й "безнадійні" справи – щодо підприємств-банкрутів, найчастіше можна знайти способи хоча б частково погасити борг. Так, деяким підприємствам давали термін до кінця місяця, комусь – до 10-х чисел березня. Хтось на комісії гарантував, що частину вже погашено, а решта надійде днями.
Міську владу обурюють й успішні підприємства, за котрими постійно значаться борги – чи то податку, а чи то до Пенсійного фонду, буває, що заявлена заробітна платня працівникам менше мінімальної і, вочевидь, не відповідає реальній. Власне, заробітна платня – це основне: від того, якою вона є і чи вчасно сплачується, залежить як сімейний бюджет, так і надходження до міського, - наголошує Віктор Погорєлов. Тому темі гідної оплати праці ужгородців було приділено посилену увагу.
Подібні комісії у міськвиконкомі відбуваються регулярно – адже бюджет слід наповнювати. Водночас міська влада наголошує: краще сплатити все і вчасно, аби не бути змушеним до присутності на такій зустрічі. Що ж до тих, хто проігнорував свідомо - з ними розмова буде ще жорсткішою, а декого (так званих "злісних боржників") наступного разу "запрошуватимуть" за допомоги правоохоронних органів. Рішення комісії нерідко бувають доволі жорсткі – до прикладу, стосовно одного підприємства, якщо не буде пояснено причин значної заборгованості до Пенсійного фонду – можливе порушення справи про реприватизацію. Що ж до тих, хто довго і багато винен за оренду комунального майна – з ними розірвуть угоди, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Ужгородської міської ради.