Ректор УжНУ, професор Микола Вегеш ознайомив гостей з історією та структурою Ужгородського національного університету, розповів про давні зв'язки Ужгородського університету з Угорськими науковими центрами, спільно з якими наш університет реалізовує чисельні наукові та освітні проекти. На підтвердження своїх слів, ректор Микола Вегеш презентував Міхаю Баєру останнє спільне видання науковців УжНУ та Угорської академії наук "Закарпаття 1919-2009 років: історія, політика, культура", котре побачило світ наприкінці 2010 року. У результаті плідної праці українських та угорських учених, уперше вдалося знайти компроміс і дійти спільної думки з багатьох питань історії Закарпаття та українсько-угорських відносин.
Міхай Баєр подякував ректору Миколі Вегешу за теплу зустріч і підкреслив, що основними пріоритетами в роботі угорської дипломатичної місії в Україні є становлення взаємовигідних економічних, гуманітарних та транскордонних відносин. Не останнє місце серед визначених Послом завдань займають питання збереження мовної ідентичності та освіти. Саме тому він і відвідує Ужгородський національний університет, де угорською мовою ведеться підготовка майбутніх фахівців, викладачів угорської мови, математики, фізики, історії. Серед інших актуальних питань Міхай Баєр підкреслив і і важливість відновлення роботи міжурядової українсько-угорської комісії.
Угорський дипломат цікавився і думкою ректора щодо нових проектів законів про вищу освіту. М. Баєр висловив побажання, щоб в новому законі містилася норма про можливість складання вступних іспитів для представників національних меншин рідною мовою.
Прес-служба УжНУ
Гуцул 2011-02-18 / 11:27:00
"можливість складання вступних іспитів для представників національних меншин рідною мовою."
А як собі уявляє посол, після поступлення у вузи України (йдеться не лише про закарпатські, а про вузи України) - як вони зможуть учитися не знаючи державної мови. Складання тестів та іспитів на державній мові, це ще один "тест" на здатність абітурієнта опановувати знання державною мовою. Тому її і треба так вчити представникам нацменшин, зокрема угорцям, щоб можна було здавати нею іспити.