Сьогодні головними питаннями, окрім розрахунків з боргами, залишаються остаточний перехід на індивідуальне опалення населення та установ бюджетної сфери. У найближчих планах, поінформував голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, – виділення коштів з обласного бюджету для вирішення проблеми з автономним опаленням. Ужгороду та Мукачеву – по 1,5 млн. грн., Виноградову та Чопу – по 150 тис. грн. Гроші мають піти, в першу чергу, на потреби соціально незахищених закарпатців. Для цього органи місцевого самоврядування створять спеціальні комісії, які й розподілятимуть кошти:
– Наше завдання – досягти максимальної користі при мінімальних затратах. Тому маємо уважно вивчати всю кошторисну документацію та корегувати розрахунки.
Сьогодні в Ужгороді центральним опаленням досі користуються мешканці 1500 квартир, з яких у 600 мешкають соціально незахищені родини. Ще 267 помешкань у багатоповерхівках вже від'єднані від центрального теплопостачання, але їх жителі також не мають коштів на встановлення індивідуального опалення. "Гріються" центральним опаленням і 23 заклади освіти та дитяча поліклініка. Кожен із цих закладів потребує власної котельні. Віктор Погорєлов сподівається за підтримки обласної влади вирішити ці питання вже до початку наступного опалювального сезону.
У Мукачеві підключити до автономного опалення треба ще 3750 квартир, у 1400 з яких мешкають родини-пільговики. А в Чопі центральним опаленням досі користуються жителі 358 квартир. З них 139 родин – соціально незахищені.
Аби зекономити у майбутньому, встановити автономне опалення планують і в державних установах та обласних управліннях. Кошти шукатимуть як в обласному, так і в державному бюджеті.
На наступну нараду запросять вже й представників "Закарпаттяобленерго" та "Закарпатгазу". З ними обговорюватимуть спрощення отримання техумов для обладнання помешкань індивідуальним опаленням, та можливість безперешкодного отримання краянами субсидій, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.