Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Мукачівської єпархії УПЦ (МП), унікальність цієї події полягає в тому, що перш за все рішення архітектурного ансамблю є відлунням давньої дерев'яної традиції храмового будівництва та архітектури. По-друге, місце, на якому сьогодні освячено трьохсвятительський храм, є винятковим, адже, як відомо саме на цьому місці ще на початку 70-х років XX століття стояла унікальна пам'ятка дерев'яної архітектури – дерев'яний храм на честь святого Архістратига Божого Михаїла, який зараз знаходиться на території Закарпатського краєзнавчого музею архітектури та побуту.
Продовжуючи славетну традицію святкування пам'яті архістратига Михаїла, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський та Ужгородський, благословив у новоосвяченому храмі святкувати два престольні свята. Це свято трьох святих 12 лютого і свято на честь архістратига Михаїла 21 листопада.
У освячені храму крім численного духовенства Мукачівської єпархії взяла участь офіційна делегація священнослужителів на чолі з секретарем єпархіального управління Будапештської православної єпархії.
Настоятелем новозбудованого храму призначено головного керівника та ініціатора будівництва архімандрита Василія (Садварія).
Православна паства міста Мукачева та єпархії в цілому з великої радість сприйняла звістку про освячення дерев'яного храму, що було підтверджено великою присутністю богомольців на освяченні.
У своїй проповіді владика Феодор наголосив, що сьогодні дерев'яне будівництво лише відновлюється і такі храми, як трьохсвятительський у Мукачеві є еталоном і стимулом для такого будівництва.
АНЦЯ 2011-02-13 / 13:35:00
Стримуйтеся в емоціях. Адмін
долишняк 2011-02-13 / 10:11:00
"шановни" блогеры,кидь ви позарелигийни,та яку биду туй коментари пишете,а конституция любои неньки каже ош у нас свобода совисти и религии,та што вам так тот масковскій стиль очи копле,демонкратия значить демонкратия,ко што хоче тот ото робить
местный 2011-02-13 / 09:11:00
"на цьому місці ще на початку 70-х років XX століття стояла унікальна пам'ятка дерев'яної архітектури – дерев'яний храм на честь святого Архістратига Божого Михаїла" - так было бы логично воссоздать тот храм, а не строить на его месте тоже деревянный, но другой...
з.ы. 2Пан Баклажан: Ваше выражение "духовний супермаркет" точно пойдет в народ
waterman 2011-02-12 / 22:18:00
забули написати що той архітектурний шедевр побудований на місці де колись ступила нога Йосифа Франца :))
Пан Баклажан 2011-02-12 / 21:54:00
Ні, шановний Сорри. Судячи з фоток зсередини, по горизонтальних стовбах, це образчик нового штилю - "банної архітектури".
Я людина позарелігійна, але небайдужа до архітектури. Дивуюсь, чому православні не можуть йти в ногу із часом і будувати свої храми в сучасному дусі, як це роблять за кордоном не лише протестанти і католики, але й і ті ж православні, прикладом, в Румунії? Хоча, може, нашим і це не варто робити - от, прикладом, храм поблизу Джублику, в стилі "духовний супермаркет" - це теж щось "особєнного"...
Дерев"янне зодчество постало в наших краях через бідність, не було грошей з каменю будувати. Навіщо копіювати це зараз? Краще б намагались зберегти, що ще збереглося...
сорри 2011-02-12 / 21:21:00
А не можна показати зображення самого храму? Це знову русско-татарські "цибульки" на тонких шийках, чи українські православні московського підпорядкування, знехтувавши нав'язуваною з Кремля необхідністю насаджувати візуальні символи "Русскава міра", нарешті навчилися бачити світ своїми власними очима і, відповідно, будувати церкви в традиційному карпатоукраїнському стилі?