Невід'ємними частинами Договору є "Меморандум прозорості дій Ужгородської міської ради". А також директива,підписана Юлією Тимошенко, Романом Безсмертним та Йосипом Вінським, з приводу неможливості блокування на місцевих рівнях "Нашої України", БЮТу і СПУ з Народним блоком Литвина та Партією Регіонів.
ДОГОВІР
про створення коаліції демократичних сил
в Ужгородській міській раді V-го скликання
Виходячи з турботи за розвиток міста Ужгород, захисту прав та інтересів ужгородців, розвитку демократії, забезпечення прозорості та чесності міської влади, ми, представники політичних партій та блоків, що підписалися нижче, у відповідності до підписаної лідерами наших партій директиви та на її виконання (текст директиви додається), заявляємо про створення Коаліції демократичних сил в Ужгородській міській раді V-го скликання.
Учасники Коаліції демократичних сил України погодили:
- в десятиденний термін створити робочу групу для вироблення спільних програмних та організаційних засад діяльності Коаліції демократичних сил в Ужгородській міській раді;
- в двохмісячний термін розробити на основі передвиборчих програм наших партій і блоків і оприлюднити спільну концепцію розвитку міста на 2006-2011 роки;
- забезпечити участь представників партій та блоків, що представлені у міській раді, в роботі виконавчих органів міської влади відповідно до отриманих на виборах результатів, в тому числі шляхом представлення у складі виконкому їх представників;
- підтримати на посаду секретаря Ужгородської міської ради представника від Блоку Юлії Тимошенко, який на альтернативній основі набере в процесі рейтингового голосування більшість голосів депутатів, що увійшли до Коаліції демократичних сил;
- в десятиденний термін створити робочу групу для розробки регламенту Ужгородської міської ради та протягом місяця узгоджений членами Коаліції демократичних сил проект винести на розгляд чергової сесії міської ради;
- забезпечити реалізацію меморандуму прозорості дій Ужгородської міської ради від 03 травня 2006 року (текст меморандуму додається) і в місячний термін підготувати, внести на розгляд та підтримати на сесії проекти рішень міської ради на реалізацію даного меморандуму. Основні положення меморандуму прозорості дій Ужгородської міської ради закріпити в нормах регламенту міської ради;
- для узгодження позицій членів Коаліції демократичних сил утворити з їх представників на пропорційній основі (залежно від результатів виборів) робочий орган. Рішення робочого органу є обов’язковим для виконання членами Коаліції демократичних сил, в тому числі при прийнятті рішень на засіданнях сесій міської ради.
Договір підписали:
Від Блоку Юлії Тимошенко В.Цірик (передано для підписання)
Від Блоку “Наша Україна” В.Панасенко (підписав)
Від Соціалістичної партії України Ю.Фогел (підписав)
Від Громадянської партії „ПОРА” Ю.Чижмарь (підписав)
ДОДАТОК до ДОГОВОРУ про створення коаліції демократичних сил в Ужгородській міській раді V-го скликання
МЕМОРАНДУМ ПРОЗОРОСТІ ДІЙ
УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
03 травня 2006 року м. Ужгород
Ми, повноважні представники політичних партій та блоків, яких громадяни Ужгорода підтримали на виборах 26 березня 2006 року і які отримали мандати депутатів Ужгородської міської ради:
керуючись Конституцією та законами України
поважаючи право кожного жителя міста на доступ до інформації про діяльність депутатів
бажаючи забезпечити прозорість діяльності міської ради та її виконкому
ЗАЯВЛЯЄМО
про глибоке розуміння необхідності і щире бажання якнайшвидшої реалізації принципу відкритості влади.
З цією метою ми беремо зобов’язання прийняти рішення ради, спрямовані на:
1.Забезпечення прозорості прийняття рішень Ужгородської міської ради шляхом проведення відкритого голосування, щоб кожен житель міста міг отримати інформацію про те, як голосує кожен депутат. Текст рішення, а також результати поіменного голосування повинні якнайшвидше оприлюднюватися на офіційному веб-сайті ради.
2.Забезпечення прозорості використання майна громади шляхом: розміщення на офіційному веб-сайті ради та інформаційному стенді у фойє міськвиконкому інформації про перелік майна, зданого в оренду, із зазначенням місцезнаходження майна та його площі, вартості та терміну оренди, найменування орендаря, а також перелік майна, який тимчасово не використовується; передачу в оренду майна громади комерційним структурам тільки на конкурентних засадах.
3.Інформування жителів міста про роботу чергової сесії міської ради шляхом розміщення на офіційному веб-сайті ради та інформаційному стенді у фойє міськвиконкому порядку денного та текстів проектів рішень, які винесені на розгляд чергової сесії.
4.Залучення жителів міської громади до вироблення та прийняття найбільш важливих рішень міської влади шляхом проведення громадських слухань та інших форм публічного обговорення.
5.Забезпечення прозорості господарської діяльності міськвиконкому та витрачання бюджетних і позабюджетних коштів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті міської ради інформації про укладені міськвиконкомом договори та про платежі кожного розпорядника із зазначенням одержувача коштів, суми, призначення та підстави платежу.
6.Прийняття рішення про продаж землі та майна громади із зазначенням у рішенні ради цільової програми, на реалізацію якої використовуватимуться виручені кошти.
7.Створення дієвого контролю за діяльністю виконавчого комітету шляхом представлення у його складі по одному представнику кожної партії та блоку, чиї представники пройшли до міської ради.
09 травня 2006р.
Теги: