Символом акції обрано вишитий рушник. Освячення рушника, вишитого мукачівськими майстринями, відбулося у Мукачівському Свято-Миколаївського православному жіночому монастирі, який торік відзначив 650-річчя з дня заснування.
Всеукраїнська акція "Єдина Україна: Схід і Захід разом" розпочалася із освячення першого рушника у місті Святогірськ Донецької області, де в місцевій Лаврі і було започатковано цю акцію. Її організатори відвідують усі області України та символічно поєднують їх за допомогою зібраних вишитих рушників, зшитих у єдину "рушникову доріжку". Супроводжує делегацію ікона Святогірської Божої Матері. У Мукачево привезли рушник, зшитий з рушників у восьми областях України і сягає він 25 метрів завдовжки.
На освяченні дорогого рушника проієрей Петро Мурник відзначив, що коли розірвати тіло і душу людина помре, так само і держава, якщо її розірвати чварами, також помре. В освяченні Святогірського рушника взяли участь міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл, його заступники – керуючий справами міськвиконкому Олександр Галай і Михайло Лабош.
А у міському Будинку культури за масового зібрання мукачівців після обіду відбулося зшивання рушників. На сцену піднялася гостя з міста Святогірська Донецької області, організатор і керівник цього проекту Світлана Кучеренко. Вона подякувала закарпатцям і мукачівцям, зокрема, за теплу і зворушливу зустріч і вручила Золтану Ленд'єлу хліб і сіль від Донбасу і організаторів акції. Міський голова вручив подарунки керівникові цієї неофіційної доброчинної делегації заступнику голови Святогірської міської ради Євгену Божко.
"Дуже символічно, що рушникова доріжка складатиметься з рушників різних регіонів, – сказав міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл у міському Будинку культури, де за повної зали відбулося зшиття закарпатського рушника з рушниками 8 областей України. – Саме завдяки реалізації проекту вдасться поєднати в єдине ціле колорит та традиції українців, які проживають на всій території України. А Мукачево завжди відзначалося національною і релігійною толерантністю, ми живемо в мирі і злагоді ось уже 1116 років, з дня першої писемної згадки про наше місто".
А потім з невеликою концертною програмою, яка розпочалася колядками, виступив творчий колектив "Лілея" зі Словянського району Донецької області – керівник Наталія Гудова. Їм на зміну, підтверджуючи багатонаціональність Мукачева вийшли мукачівська солістка Катерина Могилевець, вокальний ансамбль МБК, вокальний ансамбль Товариства російської культури "Русский дом" "Сударушка", німецький ансамбль ЦКВ "Паланок", український хор "Відгомін".
До символічного рушника вже приєдналися рушники з Луганської, Харківської, Вінницької, Івано-Франківської та Тернопільської областей. З Чернівців він прибув в Закарпаття, де і був освячений в Мукачівському монастирі, а кінцевим пунктом акції стане Київ, де рушник буде дошито на Майдані Незалежності у рамках святкового концерту до 20-ої річниці Незалежності України. Після цього розпочнеться другий етап акції "Україна – Європи краплина" – її учасники популяризуватимуть Україну, мандруючи різними країнами світу.
Церемонія пришивання закарпатського рушника завершена. Рушникова доріжка стає довшою на ще один рушник – рушник від Закарпаття – який є символом його самобутності, його духовного багатства та нашої невичерпної любові до рідного краю, до Неньки-України. І нехай він стане щасливою доріжкою для нас, символом нашої єдності. Бажаємо нашій "Рушниковій доріжці" щасливої дороги єднання народу України!